ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Саакашвілі тікає з Одещини напередодні голодних бунтів (ІНФОГРАФІКА)

Провал субсидійної політики на Одещині може стати поштовхом для розгойдування ситуації у регіоні
Depo.Влада
7 листопада 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Саакашвілі тікає з Одещини напередодні голодних бунтів (ІНФОГРАФІКА)
Фото timer-odessa.net

Сьогодні губернатор Одещини Михеїл Саакашвілі заявив, що втомився від своєї роботи і тому подає у відставку"Мене так довго ще ніхто не обманював. В цих умовах для мене останньою каплею стали ws електронні декларації. Коли ці знахабнілі морди, нема більше іншого слова, які по всій Україні нахабно заявляють, що у них є мільярди тільки у готівці. І ще заявляють про отримання соціальної допомоги від держави, від тих пенсіонерів, які тремтячими руками останні копійки збирають, щоб не загинути з голоду", - пояснив мотиви свого вчинку губернатор. 

В притаманній йому манері Саакашвілі  звинуватив в всіх  негараздах київських корупціонерів, та пообіцяв піднімати Одещину вже на громадських засадах. 

Втім, тут Михеїл Ніколозович дещо хитрує, і на сьогодні можна констатувати, що економічного дива на Одещині так і не відбулося. А область, яку він залишає, сьогодні пасе задніх за цілою низкою  соціально-економічних показників і знаходиться на межі соціального вибуху, чому безмежно радіють в Кремлі. А тепер про все більш детально.

У серпні минулого року Михеїл Саакашвілі попередив: українська Бессарабія може "вибухнути". "У Володимира Путіна є план. Керують ним прямо з Кремля Сурков й інші діячі. Там на більшості території домінує російське телебачення, і українська держава представлена дуже слабко", - наголосив Саакашвілі. Інформація підтвердилася, і силами спецслужб "народну республіку" на Бессарабії було задушено в зародку. Двох її провідників Віталія Діденка й Олену Гліщинську заарештували, згодом вони були обміняні на українських полонених Кремля Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва.  

Здавалося б, небезпека сепаратизму на Одещині зникла. Місцевій владі залишалося продемонструвати свою ефективність, тим більше, що регіон Сакашвілі дістався хоча й складний, але в економічному плані – дуже перспективний. Більш того, глава Одеської області, на відміну від своїх колег-губернаторів, отримав від Києва повний кадровий карт-бланш. Простіше кажучи – візьми, і зроби. Проте, на жаль, сьогодні реальністю в регіоні можуть стати соціальні бунти, якими обов’язково скористаються сепаратистськи налаштовані елементи. Які поки законсервовані і лише чекають відмашки з Росії. Не виключено, що вона буде дана відразу після перемоги на президентських виборах у Молдові проросійського кандидата Ігоря Додона.

Причина невдоволення жителів Одещини – провал політики надання субсидій в області. За інформацією depo.ua, сьогодні у вотчині Саакашвілі рівень покриття населення субсидіями знаходиться на одному з найнижчих рівнів по країні. А це означає, що місцева влада, фактично, саботує субсидійну політику. І якщо так триватиме далі, ситуація може вибухнути у будь-який момент.

Показово, що в розрізі районів Одеської області найгірші показники саме на Бессарабії. Проблемами якої так опікується Саакашвілі. Станом на початок жовтня в Саратському, Арцизькому, Татарбунарському і Кілійському районах покриття субсидіями мізерне. А у потенційно вибухонебезпечному Ренійському - взагалі нуль. Також з нульовим показником йде Іванівський район. У цілому ж по області становище просто катастрофічне. І зовсім не тому, що мешканці Одещини відмовляються від субсидій. Причина, вочевидь, у вкрай поганій організації їх оформлення місцевими чиновниками.

Фото timer-odessa.net - фото 1

Натисніть, щоб збільшити

Так, за інформацією depo.ua, в ображених районах от-от може спалахнути бунт проти чиновницького саботажу. Люди розуміють, що не оформивши субсидію, ризикують оплачувати за комунальні послуги повну суму. А Саакашвілі у цей час затіяв розбірки з мером Одеси Геннадієм Трухановим навколо знесення історичної будівлі Дачі Докса. Губернатор обізвав мера «бандитом», а мер губернатора – «хворою людиною». Як то кажуть: зустрілися дві самотності, попіарилися, а народ знову у програші.  

Ще одна причина провалів керівництва Одещини – неефективність керівників деяких райдержадміністрацій або ж їх відсутність взагалі. Протягом року зі своїх посад з різних причин були звільнені керманичі низки районів, нові тепер проходять через конкурсне сито. Саакашвілі, як голова облдержадміністрації, чудово знав про кадрові проблеми в нинішніх районах-аутсайдерах з оформлення субсидій. І мав заздалегідь укріпити там позиції влади. Особливо з урахуванням підготовки до опалювального сезону. Він же завжди робить акцент на власній успішній команді. Чому б не делегувати на допомогу, наприклад, 24-річній т.в.о. голови Іванівської РДА Тетяні Новіковій когось зі своїх соратників.

Ключове слово «мав». Якби займався проблемами Одеської області, а не піаром. Саакашвілі неодноразово критикували за надмірну увагу до власного іміджу, за те, що він більше переймається не питаннями соціально-економічного розвитку регіону, а загальнодержавною проблематикою. І провальна ситуація з наданням субсидій – це наслідок небажання губернатора адекватно реагувати на критику. Шукати навколо себе ворогів, звісно, легше, аніж щоденно тримати руку на пульсі життя області.  

Більше новин політики читайте на Depo.Влада