Навіщо "Опоблок" показує язика з російським триколором

На фоні розколу всередині партії, колишні "регіонали" згадали про нацменшини. Себто, електорат годуватимуть технологією "ми рятуємо російськомовних"

Навіщо "Опоблок" показує язика з російсь…

Останнім часом "Опоблок" активізувався у кількох прифронтових містах на Донбасі. Зокрема, у Волновасі та Вугледарі зафіксували партійні намети колишніх прибічників Януковича, де збирали підписи проти ухваленого Верховною Радою закону "Про освіту". Цікаво, що екс-"регіонали" прикривалися державними прапорами. Для чого їм потрібні підписи? Вочевидь, для підкріплення опротестування мовних норм закону у суді. Паралельно на партійному сайті "Опоблоку" поширюються заяви на кшталт "кожна людина, незалежно від того, представником якої національності вона є, повинна мати право вибору мови виховання і навчання". Правильно, та не з вуст проросійських екс-"регіоналів" це чути...

Чи можуть вони розраховувати на якісь суттєві дивіденди через захист російськомовних? Імовірно, "опоблоківці" хочуть застовпити за собою мовну технологію вже зараз, аби ніхто її не вкрав у 2019-му. Маючи впливові власні медіа, такі, як канал "Інтер", розкрутити кампанію можливо: будуть показувати збір підписів, подачу позову, потім транслюватимуть судові засідання. Зрештою плакатимуться, що наші суди - несправедливі, нечесні і так далі. Всі ці піар-кроки обкатані роками. Але проблема Юрія Бойка та його соратників полягає в тому, що статус російської мови зараз мало кого чіпляє.

Це не потрібно навіть Москві, перед якою хочуть вислужитися екс-"регіонали". В результаті війни з Росією і окупації окремих територій України ставлення російськомовного населення до РФ змінилося в гірший бік. І найголовніше: у Кремлі добре розуміють, що будь-яка спроба похитати мовними питаннями призведе до зворотного ефекту - Україна ще більше консолідується.

Тому мовна кампанія "опоблоківців" радше засвідчує відсутність у них свіжих креативних думок на фоні внутрішніх проблем. Нагадаємо, на початку жовтня після синхронного з коаліцією голосування фракції за судову реформу, про вихід з лав партії заявили Михайло Добкін і Вадим Новинський. Останній навіть публічно оголосив про бажання створити "опозиційну платформу" в "Опоблоці". Що ж до Добкіна, то він, подейкують, може опинитися в політпроекті "За Життя!" Вадима Рабіновича.

Той, у свою чергу, останнім часом пішов у регіони, де вже встиг відтягнути в "Опоблоку" людей для своїх фракцій. Зокрема, можна згадати появу власної фракції "За Життя!" у міськраді Дніпра. Такі тенденції спостерігаються на Луганщині й Одещині. Ймовірно, посиплеться золотим дощем у кишені Рабіновича з Мураєвим "Опозиційний блок" і на Харківщині. Також не варто забувати і про не надто теплі стосунки між головними бенефіціарами партії - Рінатом Ахметовим та "газовиками" на чолі з Юрієм Бойком і Сергієм Льовочкіним. Звідси потреба продемонструвати виборцям спільну позицію "Опоблоку". А оскільки її немає, з рукава витягли підзабуту тему захисту нацменшин.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme