Наш літак зазнав катастрофи і ми маємо право знати про все, – Фріз

Політизація катастрофи українського Boeing 737 в Ірані неприпустима, тому Україна має вимагати міжнародного розслідування за участі українських представників і проведення незалежних експертиз

Про це заявила народний депутат з фракції "Європейська Солідарність" Ірина Фріз в ефірі телеканалу "Прямий", передає Depo.ua з посиланням на прес-службу партії.

"Мені не до вподоби, що відбувається політизація цієї трагедії. Україна має наполягати на утворенні міжнародної комісії, до якою будуть долучені українські представники. Ми є суб’єктом цього процесу. Наш літак зазнав катастрофи і ми маємо право знати все, що відбувається і робиться слідчою комісією. Майже одразу від Ірану було повідомлення, що це технічні проблеми літака, що потім було спростовано. Потім пішли повідомлення від представників Ірану про понівечення чорних скриньок і що їх неможливо розшифрувати", – зазначила вона.

"Не виключено, що командир екіпажу подавав сигнали SOS після того, як літаку, з моєї точки зору, було завдано зовнішнього впливу. По фото видно, що посічені крила та корпус літака майже тотожні тому, що ми бачили на знімках з MH17. Лише розміри цих посічень і пошкоджень менше, але це мають говорити експерти", – додала політик.

Окрім цього, Фріз наголосила, що для України неприпустимою є можливість передачі чорних скриньок Росії для проведення експертизи.

"Представники Ірану заявили про те, що вони готові передати чорні скриньки якійсь іншій стороні, мене це також бентежить. Тому що інша сторона, яка має можливість розшифрувати чорні скриньки може бути будь-яка, наприклад, Росія. Ми маємо наполягати на створенні міжнародної комісії за участі США, Канади, Швеції і України. Ми маємо право знати про все що відбулося з нашим літаком", – сказала парламентар.

Вона також наголосила, що команда Зеленського мала попередити українських громадян про небезпеку знаходження на території Ірану, Іраку та Персидської затоки.

"Після ліквідації генерала Сулеймані, українська влада мала дати попередження громадянам України і авіа-перевізникам про те, що небажано відвідувати цей район через загрозу життю та високий рівень небезпеки. Цього не було зроблено. Це лягає на плечі нашої влади, як відповідальність за невчасність повідомлення про небезпеку відвідування цього району", – зазначила Фріз.

Парламентар висловила співчуття родинам загиблих та зазначила, що сподівається на встановлення причин цієї катастрофи та винних.

"Ми сподіваємось на це і будемо молитися за тих, хто пішов у небо", – додала вона.

Нагадаємо, у середу, 8 січня, невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явились фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. Також, за дорученням президента України Володимира Зеленського, при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України було створено оперативний штаб у зв'язку з трагедією.

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей.

Слід зазначити, що серед загиблих, – люди з різних країн. 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

Відомо, що вже було знайдено обидва бортові самописця з Boeing-737, який виконував трагічний рейс, однак Іран не хоче віддавати "чорні скриньки" ані Україні, ані компанії Boeing.

Також повідомлялося, що міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час телефонної розмови з очільником МЗС Ірану Джавадом Заріфом домовилися координувати дії слідчих груп обох країн для з'ясування причини аварії українського літака Boeing 737 в Тегерані.

Водночас прем'єр-міністр України Олексій Гончарук відмовився називати причини або ж ймовірні версії авіакатастрофи літака МАУ в Ірані до завершення розслідування.

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Хто загинув і що сталося: Офіційні дані про падіння українського літака в Тегерані

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme