НАБУ відмовилося транслювати допити Кононенка та Абромавичуса

Національне антикорупційне бюро України офіційно відмовило каналу 1+1 у трансляції процедури опитування Ігоря Кононенка та Айвараса Абромавичуса на поліграфі. Аргументували - таємницею слідства
Depo.Влада
5 лютого 2016 20:11
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на ТСН.

 "Законом не передбачено можливість трансляції допиту в прямому ефірі, а відео матеріали, отримані в ході можливої відеофіксації допиту є таємницею досудового розслідування і не підлягають оприлюдненню", - йдеться в офіційній відповіді Бюро.

Як пояснюють у НАБУ, допитувати Кононенка та Абромавичуса разом навряд чи будуть, адже процедура вимагає допиту кожного свідка окремо, без присутності інших свідків. Разом їх допитуватимуть лише у випадку "розбіжностей у їхніх показаннях".

Крім того, запропонована самим Кононенком процедура поліграфу може бути використана лише "для отримання експертної думки за наявності суттєвих протиріч у свідченнях учасників процесу або ж у доказах у справі". Тобто, поки всі фігуранти справи не будуть опитані, рішення щодо застосування поліграфу ухвалене не буде.

Знімати його, як і звичайний допит, теж не можна.

"Існують визначені правила при проведенні інтерв'ю за допомогою поліграфа, згідно з якими не допускається будь-яке втручання під час опитування", - наголошує НАБУ.

Нагадаємо, що 3 лютого Айварас Абромавичус заявив про рішення піти у відставку

Однією з головних причин відставки він назвав тиск і корупційну діяльність з боку заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка, який, за його словами, намагався взяти під контроль державні підприємства. Кононенко ці звинувачення заперечив.

У  НАБУ відразу пообіцяли зареєструвати кримінальне провадження за заявою Абромавичуса про участь у корупційних схемах Кононенка, який запевняє, що сам і подав заяву в бюро з проханням покарати винних у цій справі


 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада