ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Абромавичус звинуватив найближчого соратника Порошенка у корупції

Міністр економіки Айварас Абромавічус звинуватив одного з лідерів "Блоку Петра Порошенка" Ігоря Кононенко в спробі підім'яти міністерство під себе
Depo.Влада
3 лютого 2016 10:54
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час брифінгу, передає depo.ua.

"Протягом року Ігор Кононенко лобіював своїх людей на посаду генерального директора "Укрхімтрансаміаку". Кононенко мав безпосередній інтерес в цій компанії, і замість того щоб допомогти мені повалити регіонала Бондика, завів своїх людей, які в підсумку спільно управляють цим підприємством. Депутат від БПП безпосередньо підконтрольний Кононенку тиснув на призначення в "Укрзовнішінформ", підприємства порошкової металургії, Національне агентство акредитації України і кілька інших підприємств. Кульмінацією цього кадрового свавілля і бажання повного підпорядкування потоків є бажання мати свого зама в Мінекономіці, відповідального за "Нафтогаз" і інші державні підприємства", - сказав він.

Два дні тому цей чоловік прийшов з пакетом документів і повідомив Абромавічусу, що він його новий заступник.

Після цього міністр отримав дзвінок з Адміністрації президента, звідки йому наказали взяти цю людину, а також ще одного - на посаду заступника з оборони. На що я відповів: "Я частиною цього дерибану не буду", - і попросив, щоб мене звільнили. Зрештою Кононенко заявив, що бажає заслухати мій звіт на фракції і розглянути питання про мою відставку. Я вирішив, що полегшу задачу Кононенку і його команді, і подаю заяву про відставку", - розповів Абромавічус.

Раніше у відставку з різних причин подали міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, міністр транспорту Андрій Пивоварський, міністр АПК Олексій Павленко, міністр інформполітики Юрій Стець. Всі вони поки продовжують працювати в уряді. Вакантною з середини минулого року залишається посада міністра екології.

Читайте також: Ми не будемо ширмою для корупції: Повний текст скандальної заяви Мінекономіки