МЗС обурене початком розгляду по суті справи Савченко

МЗС України висловлює рішучий протест у зв'язку з початком розгляду по суті кримінальної справи української льотчиці Надії Савченко, який проходить у Донецькому міському суді Ростовської області Росії
Depo.Влада
22 вересня 2015 21:59
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в коментарі МЗС, опублікованому на офіційному сайті відомства, передає depo.ua.

"Порушуючи взяті на себе зобов'язання в рамках Ради Європи, російська сторона продовжує ігнорувати статус Надії Савченко як члена Парламентської асамблеї Ради Європи, що користується відповідним імунітетом, наявність якого підтверджено відповідним висновком Комітету ПАРЄ з питань правил процедури, імунітетів та інституційних справ", - заявили в міністерстві.

Також дипломати обурені тим, що звинувачення ігнорує всі надані захистом докази непричетності льотчиці до інкримінованих злочинів, намагається вивести зі справи Савченко її захисників та обмежує доступ засобів масової інформації (ЗМІ) до цього "політичного процесу".

"МЗС України вкотре наголошує на сфабрикованості обвинувачень, висунутих російською стороною Надії Савченко, та грубому порушенні Російською Федерацією норм міжнародного права. Закликаємо світове співтовариство посилити політичний та дипломатичний тиск на Росію з метою звільнення Надії Савченко та всіх громадян України - політичних в'язнів, які продовжують незаконно утримуватися на території РФ", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 22 вересня в Донецьку Ростовської області відбулося чергове засідання у справі Савченко. Її захист  вимагав розсекретити дані про загиблих бойовиків  у тому бої, коли загинули російські журналісти

Прокуратура попросила відсторонити захисників Савченко від процесу, мотивуючи це тим, що "вони почали давати оцінку доказів кримінальної справи до початку судового слідства".Савченко погрожувала почати нове голодування, якщо її залишать без адвокатів.

Нагадаємо, що український штурман Надія Савченко  потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя Луганської області. А потім вона була незаконно доставлена в Росію. У слідчому комітеті Росії звинувачують українську льотчицю в пособництві у вбивстві журналістів ВДТРК.  Савченко загрожує до 25 років ув'язнення.  

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.