Міністр розповів, як повернути "гроші Януковича"

Міністр Юстиції Павло Петренко заявив, що повернення коштів, вкрадених колишньою владою часів Януковича иожливе за рішення суду та країн, куди виводили гроші
Depo.Влада
11 червня 2015 20:05
ФОТО: depo.ua

Про це міністр юстиції Павло Петренко написав у своєму Facebook, передає depo.ua.

"Досвід іноземних держав у справах так званої "арабської весни" показав, що шлях до повернення значних обсягів активів, виведених злочинними діями осіб при владі за кордон, і плодів незаконного збагачення є нелегким, тривалим у часі й багатоетапним", - написав він.

За словами Петренка, перш за все, має бути доведено судом вчинення особою злочинів.

"Наступним кроком є отримання за кордоном рішення про повернення коштів. Цей крок через можливості оскарження, які мають численні незаінтересовані в їх поверненні особи, може тривати роками", - додав він.

Тому, за словами Петренка, "сьогодні основні зусилля мають бути сконцентровані на розслідуванні справ правоохоронними органами та винесенні відповідних вироків судами".

"Мін'юст у свою чергу займається виключно вдосконаленням законодавчої бази, у першу чергу інституційної та процесуальної. А також визначенням спільно з іноземними компетентними органами найбільш ефективних шляхів та механізмів взаємодії для повернення з-за кордону активів після винесення відповідних рішень судами", - пояснив він.

"Мін'юст готовий - але поки позбавлений будь-яких підстав! - включитися у практичній площині до процесу реального повернення активів, здобутих злочинним шляхом. Адже суди досі не ініціювали жодних міжнародних доручень про правову допомогу або запитів про виконання постановлених вироків", - нагадав він.

Нагадаємо, в травні  робоча група з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями України, запропонувала шляхи підвищення ефективності роботи і взаємодії правоохоронних органів та центральних органів виконавчої влади у цій сфері.

Нещодавно Порошенко змінив склад робочої групи з повернення грошей Януковича.