У Шокіна придумали, як швидше повернути вкрадені екс-чиновниками гроші

Міжвідомча робоча група з координації повернення в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями України, запропонувала шляхи підвищення ефективності роботи і взаємодії правоохоронних органів та центральних органів виконавчої влади у цій сфері

Про це depo.ua  повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

Зокрема, опрацьовано механізми ефективної взаємодії правоохоронних органів та центральних органів виконавчої влади, а також необхідні зміни до законодавства у цій сфері.

З цією метою проведено 3 засідання членів групи та 7 засідань робочих груп представників відомств, залучено міжнародні установи, які мають значний досвід у сфері повернення активів, а також українські громадські організації.

Для вивчення кращого світового досвіду проведено консультації з представниками компетентних органів ФРН, США, Швейцарської Конфедерації, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Франції, Бельгії, Королівства Нідерландів, Румунії. Опрацьовано законодавчу базу зарубіжних країн, відзначають у прокуратурі.

За результатами проведеної роботи визначено основні проблеми, з якими стикаються українські компетентні органи у процесі розслідування кримінальних проваджень стосовно екс-високопосадовців, а також під час пошуку та повернення здобутих злочинним шляхом активів.

Для вирішення цих проблем зокрема проводиться робота з підготовки пропозицій змін до діючого законодавства.

Так, до Адміністрації президента України з проханням про внесення на розгляд парламенту вже направлено підготовлені Генеральною прокуратурою проекти змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів захисту інтересів держави; змін до Кримінального процесуального кодексу у сфері міжнародного співробітництва під час кримінального провадження; змін до деяких законодавчих та підзаконних актів України щодо окремих питань застосування фінансових санкцій за порушення порядку розміщення валютних цінностей у банках за межами України.

Також опрацьовуються проекти змін до Кримінального процесуального та Кримінального кодексів України, а також іншого законодавства щодо удосконалення інститутів арешту майна, спеціального досудового розслідування, процесуальних угод, розслідування фактів відмивання (легалізації) злочинних доходів, спеціальної конфіскації та конфіскації з використанням цивільно-правових механізмів тощо.

За результатами обговорення керівник робочої групи-заступником Генпрокурора Касько констатував необхідність нагального вирішення питань: надання слідчим безпосереднього доступу до інформаційних баз даних і державних реєстрів; створення єдиного реєстру банківських рахунків фізичних осіб; вдосконалення інституту арешту у кримінальному процесі; заснування спеціального цільового фонду для конфіскованих активів, призначеного зокрема для фінансування заходів із протидії корупції; створення спеціалізованого органу з пошуку незаконних активів, охорони, зберігання, управління та розпорядження арештованим майном.

Конкретні пропозиції щодо вирішення вказаних проблем та удосконалення механізмів взаємодії органів державної влади надано Адміністрації президента.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme