Мін'юст направить Росії запит про передачу "фігуранта справи Сенцова" Чирнія (ФОТО)

Міністерство юстиції України направить Росії запит про передачу незаконно засудженого кримчанина Олексія Чирнія
Depo.Влада
22 жовтня 2016 20:11
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник голови Мін'юсту Сергій Пєтухов на своїй сторінці у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

Мін'юст направить Росії запит про передачу

"Щойно підписав запит у Росію про передачу незаконно засудженого там Олексія Чирнія, відповідно до поданої ним заяви", - написав заступник міністра.

Мін'юст направить Росії запит про передачу

Він нагадав, що Олексія було затримано в Криму ще у 2014 році у рамках справи про створення так званої "терористичної групи Сенцова-Кольченка". За версією російських слідчий, "терористична" діяльність хлопців начебто складалася із планів повалити пам'ятник Леніну.

Мін'юст направить Росії запит про передачу

"За два роки Чирнія весь час кидали у різні кути - Магадан, Лефортово, Ростовська область. Не завжди було відомо, де він саме, до нього довго не допускали нашого консула. Ми не полишимо його, допоки він не повернеться в Україну", - запевнив Пєтухов.

Мін'юст направить Росії запит про передачу

Нагадаємо, кримчанин Олексій Чирній є фігурантом справи Олега Сенцова", яку ще називають "справою кримських терористів". Його засудили на сім років позбавлення волі.

Чирнія затримали російські силовики в травні 2014 року, після окупації Криму Росією, і звинуватили, зокрема, у спробі підірвати пам'ятник Леніну в Сімферополі. До нього дев'ять місяців не допускали українського консула, а коли ця зустріч відбулася, Чирній повідомив, що до нього застосували тортури.

Як заявляв російський адвокат Ілля Новіков, який захищав Чирнія, українець обмовив себе та інших учасників справи під час слідства і пішов на угоду зі слідством саме через тортури.

28 вересня Чирнія етапували до Москви.

20 жовтня до нього пустили українського консула.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада