Мін'юст направить Росії запит про передачу "фігуранта справи Сенцова" Чирнія (ФОТО)

Міністерство юстиції України направить Росії запит про передачу незаконно засудженого кримчанина Олексія Чирнія

Про це повідомив заступник голови Мін'юсту Сергій Пєтухов на своїй сторінці у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

Мін'юст направить Росії запит про передачу

"Щойно підписав запит у Росію про передачу незаконно засудженого там Олексія Чирнія, відповідно до поданої ним заяви", - написав заступник міністра.

Мін'юст направить Росії запит про передачу

Він нагадав, що Олексія було затримано в Криму ще у 2014 році у рамках справи про створення так званої "терористичної групи Сенцова-Кольченка". За версією російських слідчий, "терористична" діяльність хлопців начебто складалася із планів повалити пам'ятник Леніну.

Мін'юст направить Росії запит про передачу

"За два роки Чирнія весь час кидали у різні кути - Магадан, Лефортово, Ростовська область. Не завжди було відомо, де він саме, до нього довго не допускали нашого консула. Ми не полишимо його, допоки він не повернеться в Україну", - запевнив Пєтухов.

Мін'юст направить Росії запит про передачу

Нагадаємо, кримчанин Олексій Чирній є фігурантом справи Олега Сенцова", яку ще називають "справою кримських терористів". Його засудили на сім років позбавлення волі.

Чирнія затримали російські силовики в травні 2014 року, після окупації Криму Росією, і звинуватили, зокрема, у спробі підірвати пам'ятник Леніну в Сімферополі. До нього дев'ять місяців не допускали українського консула, а коли ця зустріч відбулася, Чирній повідомив, що до нього застосували тортури.

Як заявляв російський адвокат Ілля Новіков, який захищав Чирнія, українець обмовив себе та інших учасників справи під час слідства і пішов на угоду зі слідством саме через тортури.

28 вересня Чирнія етапували до Москви.

20 жовтня до нього пустили українського консула.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада