Кримчанина Чирнія етапували з Москви у Ростов

Незаконно засудженого на Росії кримчанина Олексія Чирнія етапували з московського слідчого ізолятора у Ростов-на-Дону
Depo.Життя
28 вересня 2016 12:11
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив у середу у себе в Facebook адвокат Ілля Новіков, передає depo.ua.

"Сьогодні з'ясувалося, що Олексія Чирнія етапували з Лефортово "в розпорядження УФСІН по Ростовській області". Спасибі, що не назад в Магадан, де він сидів рік перед цим", – пише захисник.

"Чи означає Ростов, що його тримають під рукою для обміну – все ще незрозуміло. Може так, а може й ні. Може бути це проясниться тижні за два-три, коли ми дізнаємося в якій саме установі він перебуває", – зазначив Новіков.

Також адвокат повідомляє, що засідання апеляції у Верховному суді Росії у справі Карпюка і Клиха призначили на 26 жовтня. "Ми з колегами домовилися просити про перенесення на початок листопада, так що дата поки не остаточна. Будемо тримати вас в курсі", – зазначив він.

Нагадаємо, кримчанин Олексій Чирній є фігурантом справи Олега Сенцова", яку ще називають "справою кримських терористів". Його засудили на сім років позбавлення волі.

Чирнія затримали російські силовики в травні 2014 року, після окупації Криму Росією, і звинуватили, зокрема, у спробі підірвати пам'ятник Леніну в Сімферополі. До нього дев'ять місяців не допускали українського консула, а коли ця зустріч відбулася, Чирній повідомив, що до нього застосували тортури.

Як заявляв російський адвокат Ілля Новіков, який захищав Чирнія, українець обмовив себе та інших учасників справи під час слідства і пішов на угоду зі слідством саме через тортури.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя