Луценко: Результатів ДНК-експретизи по справі Бузини досі нема

Результатів ДНК-експертизи у справі про вбивство Олеся Бузини поки немає
Depo.Влада
10 серпня 2016 12:40
ФОТО: depo.ua

Про це Луценко заявив журналістам  на брифінгу, передає depo.ua.

"У мене є рішення суду, їх було два. Перше не було виконано в силу неявки підозрюваних. Друге було рішення. Ми виклали багатогодинний хронометраж того, як відбувалося дозволене судом, слідча дія щодо відбору зразків крові. Рішення суду вступило в законну силу і воно було застосоване до підозрюваних. Їм було запропоновано здати кров добровільно, коли вони від цього відмовилися, відбулася примусова фіксація їх і лікарі взяли у них забір крові. Якби мені зараз сказали здай кров на підозру щодо вбивства без вини, я б здав без проблем, я точно знаю, що я цього не робив", - сказав генпрокурор.

Він також додав, що ДНК-аналіз -найточніший доказ у справі.

"Саме генетичний аналіз є одним з найбільш точних доказів, які можна собі уявити. Точність ДНК-матеріалу збігається більш ніж на 99% по експертиз. Тому якщо експертиза скаже, це буде дуже серйозним обтяжуючою доказом вини цих двох підозрюваних. Якщо наукова експертиза скаже ні, тоді ці люди можуть спокійно видихнути і вважати, що їх вина абсолютно недоведена ... Як тільки вони будуть (офіційні дані експертизи - ред.) громадськість про це знатиме", - заявив Луценко.

Нагадаємо, що скандального проросійського письменника і публіциста Олеся Бузину вбили 16 квітня 2015 року. Майже відразу слідство вийшло на Поліщука і Медведька, і вони були затримані за два місяці.  Врешті-решт підозрюваних відпустили під домашній арешт.

12 липня правозахисники, адвокати і народний депутат Ігор Луценко заявили про побиття Медведька і Поліщука під час і після затримання і згодом розповіли подробиці. У ГПУ відповіли, що правоохоронці "коректно" відбирали кров у них для аналізу ДНК. Саме від цієї експертизи все і залежатиме: звинуватять підозрюваних чи закриють справу проти них. 

 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада