Що розповів Луценко про "велику чистку" та посадку "няш" і терористів

Depo.ua зібрав головні тези першої великої прес-конференції Юрія Луценка у якості генерального прокурора України
Depo.Влада
30 травня 2016 16:55
ФОТО: depo.ua
Що розповів Луценко про "велику чистку" та посадку "няш" і терористів
Що розповів Луценко про "велику чистку" та посадку "няш" і терористів

Луценко презентував реорганізовану ГПУ

Генпрокурор Юрій Луценко розповів, як реорганізує структуру свого відосмтва

Зокрема, він повідомив, що блок слідства залишиться без змін. "Я прийняв рішення, що блок слідства не змінює своїх керівників… Я даю 100 днів усім керівникам слідства і провів певну реорганізацію і системи і кримінальних проваджень", - сказав він.

За його словами, Головне слідче управління на чолі з Юрієм Грищенком працюватиме на правах департаменту.

"Слідчі і процесуальний керівник адміністративно будуть співпрацювати", - сказав він. Як приклад роботи департаменту грищенка він назвав провадження щодо колишнього керівника "Укрлісу".

"Пан Сівець буде не єдиною посадовою особою, яка відповідатиме за розкрадання державних коштів в особливо крупних розмірах. Головне слідче управління буде займатися розслідуванням такого типу справ", - розповів Луценко.

Він також повідомив про плани підвищити Управління спецрозслідувань під керівництвом Юрія Горбатюка до рівня Департамента.

За його словами, це дозволить йому мати і слідчих, і прокурорів, що має пришвидшити проходження справ і "припинить внутрішню війну між різними службами ГПУ".

"Ключове завдання цього департаменту – покарання тих, хто розкрадав країну за часів Януковича, репресував опозицію, бив і вбивав людей на Майдані", - сказав генпрокурор.

Він нагадав про наявність процедури заочного засудження осіб, які підозрюються в окремих справах.

"Горбатюк отримав завдання підготувати і пройти всю процедуру заочного засудження про розстріли на Майдані", - сказав він і додав, що багато підозрюваних переховуються або в Криму, або в Росії.

Також Горбатюк отримав провадження щодо узурпації влади Януковичем через суди, щодо діяльності сина Януковича, щодо діяльності Злочевського, та щодо "вишок Бойка".

Водночас, Луценко залишив Департамент з розслідування злочинів щодо майна та державної служби (ЗМІ називають департаментом "Кононенка-Грановського", - ред.). 

"Третій департамент під керівництвом Володимира Гуцуляка втратив свій особливий статус. Він заходить у блок слідства. Він не буде керуватися жодним депутатом і підпорядковується виключного моєму заступнику по слідству і мені персонально", - заявив керівник ГПУ. За словами Луценка, Департамент буде займатися економічними злочинами, в тому числі і діючих високопосадовців.

У ГПУ створять генінспекцію з пошуку хабарників

Генеральний прокурор України Юрій Луценко анонсував створення генеральної інспекції при ГПУ за взірцем США

"Буде створена генеральна інспекція при Генпрокуратурі, за взірцем генеральної інспекції департаменту юстиції США. У нас є домовленість про співпрацю як методологічну, так і програмну, а також і кадрову з посольством Сполучених Штатів", заявив Луценко.

"Я розраховую, що в липні місяці до Генпрокуратури України приїде Богдан Вітвицький, американський юрист українського походження, помічник федерального прокурора у підрозділі боротьби з економічними злочинами та юридичний консультант Посольства США в Києві", - додав генпрокурор.

За словами Луценка, він розраховує, що Вітвицький очолить конкурсну комісію по відбору в генеральну інспекцію при Генеральній прокуратурі.

Крім того, генеральний прокурор заявив, що "підпорядковуватися генінспекція буде тільки генеральному прокурору".

При цьому, він додав, що  якщо Верховна Рада проголосує за це, то вже з грудня цього року ця генінспекція має запрацювати.

Луценко перегляне призначення в місцеві прокуратури

Новопризначений генеральний прокурор України Юрій Луценко має на меті перетворення свого відомства на європейську інституцію

"ГПУ має стати європейською інституцією, слідство повністю передадутьНАБУ, а ми перетворимось на європейську інституцію і по методам, і по способам, і по меті", - сказав Луценко.

Він також зазначив, що результати конкурсів в місцеві прокуратури будуть переглянуті.

"Я збираюсь це робити по принципу "трава пробиває афсфальт" -  перегляну рішення про призначення місцевих прокурорів, є і чесні прокурори. Це не означає, що всі будуть позбавлятися роботи. Кожна вакансія буде наповнюватися професійними людьми, які мають професійну освіту, але не працювали у прокуратурах", - заявив Луценко.

Луценко хоче "піти" трьох скандальних заступників

Генпрокурор Юрій Луценко закликав трьох своїх заступників – Юрія Севрука, Олега Заліска і Романа Говду написати заяву про відставку

"Де буде пан Заліско, пан Говда і пан Севрук – це питання їхнє. Я попросив написати їх заяви про звільнення", – сказав генпрокурор.

Він також додав, що до кожного з них ставиться з повагою, бо "кожен на своїй роботі робить те, що може".

Луценко призначив собі двох заступників

Генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що адвокат Валентина Теличенко працюватиме його заступником.

За словами Луценко, Теличенко відповідатиме за навчання робітників прокуратури за західними стандартами, та впроваджуватиме такі стандарти в органах прокуратури і інших силових структурах.

Крім того, ще одним заступником генпрокурор призначений Євген Єнін.

Луценко призначив своїм заступником людину Яценюка

Першим заступником генпрокурора України працюватиме 30-річний Дмитро Сторожук

За його словами, Сторожук буде відповідпальним за додержання законів СБУ, ДФС, МВС, Нацполіції, митницею. В його підпорядкуванні буде Департамент нагляду за додержанням законів у силових структурах.

Луценко починає "велику чистку", яку очолить Шкутяк

Генеральний прокурор Юрій Луценко анонсував "велику чистку" у своєму відомстві та боротьбу з "прокурорською мафією"

"Я помилився щодо 400 звільнень. До мого призначення було звільнено 205 працівників прокурорсько-слідчого складу. Зараз підлягає люстрації 6 працівників, серед яких головний бухгалтер ГПУ ... Сьогодні після призначення заступників, безумовно буде люстрація і цих 6 осіб, але вона не закінчується і це лише початок", - сказав Луценко.

Він також заявив, що "настав кінець прокурорській мафії".

"Пан Касько призначив пана Міщенка, який минулого року на смерть збив людину, речові докази зникли, людина з такою плямою працює, сьогодні підготують остаточно підозру і буде рішення про звільнення цього працівника. У країні є багато мафії - депутатська, міліцейська і є одна недоторкана мафія, на прикладі пана Міщенка хочу довести, що недоторканності тут не буде", - додав генпрокурор.

Луценко також повідомив, що департамент внутрішньої безпеки ГПУ  очолить Петро Шкутяк. "Внутрішня безпека – призначений Петро Шкутяк, який буде керівником робочої групи внутрішньої безпеки (Генеральної прокуратури) України з перевірки прокурорів у центрі й на місцях", – сказав він.

Луценко усвідомлює, що у нього є лише три місяці аби когось посадити

Генпрокурор Юрій Луценко розуміє, що уже восени з нього спитають про результати його роботи

"Я чудово усвідомлюю, що у мене є лише три місяці, і що уже восени з мене спитають, що я зробив", - зазначив Луценко.

При цьому він підкреслив, що не приходив до Генпрокуратури зі списком, кого посадити. "У мене є лише список тих, кого я чіпати не можу, тому що у мене з ними є конфлікт інтересів. Всі решта - це звичайні громадяни, якщо буде доведено - буде результат", - додав Луценко.

Луценко попросив допомогти йому чистити касту недоторканних

Генпрокурор Юрій Луценко попросив допомоги у реформуванні прокурорського могильника на європейський орган

Він звернувся до громадянського суспільства з проханням "зачистити недоторканну касту прокурорів, у яких є гроші і зв'язки".

За його словами, це дуже складно, але за два роки він планує повністю реформувати систему прокуратури.

"Мій підхід специфічний - я хочу бачити все ОЗУ, досить ганятися за окремими персонами", - додав Луценко.

Луценко хоче посадити "усю піраміду" Клименка і Курченка

Генпрокурор Юрій Луценко незадоволений результатами розслідувань справи колишнього голови Мінздоху Олександра Клименка

За словами Луценка, станом на сьогодні розслідування у справі Клименка визначило лише двох посадових осіб - очільників районних підрозділів податкової.

"Вони, звісно, цілком можуть бути винними і можуть бути притягнені до відповідальності, але на них двох не могла триматися уся мафіозна піраміда і її я вимагаю викрити", - заявив Луценко. Також він додав, що саме такого підходу вимагає і в справі про піраміду Сергія Курченка.

Луценко радить Лукаш не радіти

Генеральний прокурор Юрій Луценко анонсував поновлення слідства у справі екс-міністра юстиції Олени Лукаш

"Я б на її місці, так швидко не радів. Ми маємо отримати остаточні документи однієї з державних установ. Після цього справа  буде відновлена і прийняте законне рішення. Закриття справи - це тимчасовий захід", - пояснив генпрокурор.

Луценко: "Чорна бухгалтерія" ПР фінансувала зовсім не регіоналів, а інші партії

За словами Юрія Луценка, коли будуть оприлюднені документи з "Чорної бухгалтерії" Партії регіонів усі дізнаються, що регіонали фінансували інші політсили

"Фінансувалися зовсім не представники Партії регіонів, а інші політичні сили, деякі з них і сьогодні мають певну вагу в Україні", - заявив Луценко.

Луценко обіцяє цього року засудити всіх зрадників

Генеральний прокурор Україн Юрій Луценко хоче цього року засудити всіх зрадників України.

"Військова прокуратура отримала від слідчого судді Печерського суду дозвіл на спеціальне досудове розслідування про заочне засудження командуючого Чорноморського флоту Росії, віце-адмірала Олександра Вітка. Це велика справа, яка має покарати зрадника. Крім того, повідомляю, що проваджень у військовій прокуратурі знаходиться щодо понад 700 осіб, яким інкримінується 111 стаття (державна зрада). Йдеться про депутатів, прокурорів, інших високопосадовців АР Крим. Завтра очікується спецвипуск "Горлосу України", у якому щодо 727 буде надрукована перша необхідна по закону повітска. Наступний спецвипуск "Голос України" також вийде з повістками, і потім ми звернемось до суду, щоб ця справа була розподілена між усіма судами. Але ставлю собі завдання цього року засудити всіх зрадників України",- сказав Луценко.

Луценко сказав, коли завершить "Іловайську справу"

Генеральний прокурор України Юрій Луценко запевнив, що ГПУ найближчим часом завершить розслідування "Іловайської справи"

"З усього масиву справ Генпрокуратури більше половини доведених до суду справ – це справи військової прокуратури. Я не можу вважати це знаком якості, з перших днів я поставив завдання переглянути результати розслідувань...Бо будучи народженим у місті Рівному, будучи волиняком, я знаю, як ця справа відгукується у серцях мільйонів людей",  - сказав Луценко.

Він також розповів, яким саме чином буде завершено розслідування по Іловайську.

"Знаю, що війна – важка річ, особливо коли війська Росії йшли нашій армії в тил. ГПУ офіційно звернулася до 1700 бійців Волинської бригади з проханням прийти в Луцьк, надати пояснення по Іловайській справі, вона буде закрита за трьома варіантами – люди, які відбивались від агресора зі зброєю, отримають повне виправдання, люди, які змушені були здатись в полон і повернулись через Росію, отримають статтю "за зміною обстановки", а та невелика кількість, хто співпрацював з терористами, отримають свої вироки", - додав генпрокурор.

Луценко про дебош в Німеччині: Не вчіть мене жити

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що справа "Франкфуртського аеропорту" закрита за відсутністю складу злочину

"Я як-небудь пообіцяю вам щось інше, не вчіть мене будь-ласка жити, в тому числі, щодо цього аеропорту. Я прожив 51 рік з випробуваннями, які дехто ще пройшов, тому можете абсолютно спокійно собі записати: Луценко ніколи і ніде не був помічений в п'яному дебоші. Ніколи і ніде", - відповів Луценко на прохання журналістів пообіцяти, що таких інцидентів, як у франкфуртському аеропорту більше не буде.

За його словами каятись йому ні в чому, і додав що справа Франкфурту закрита за відсутністю складу злочину.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада