Луценко презентував реорганізовану ГПУ

Генпрокурор Юрій Луценко розповів, як реорганізує структуру свого відосмтва
Depo.Влада
30 травня 2016 15:31
ФОТО: depo.ua

Про це Луценко заявив сьогодні на прес-конференції, повідомляє кореспондент depo.ua.

Зокрема, він повідомив, що блок слідства залишиться без змін. "Я прийняв рішення, що блок слідства не змінює своїх керівників… Я даю 100 днів усім керівникам слідства і провів певну реорганізацію і системи і кримінальних проваджень", - сказав він.

За його словами, Головне слідче управління на чолі з Юрієм Грищенком працюватиме на правах департаменту.

"Слідчі і процесуальний керівник адміністративно будуть співпрацювати", - сказав він. Як приклад роботи департаменту грищенка він назвав провадження щодо колишнього керівника "Укрлісу".

"Пан Сівець буде не єдиною посадовою особою, яка відповідатиме за розкрадання державних коштів в особливо крупних розмірах. Головне слідче управління буде займатися розслідуванням такого типу справ", - розповів Луценко.

Він також повідомив про плани підвищити Управління спецрозслідувань під керівництвом Юрія Горбатюка до рівня Департамента.

За його словами, це дозволить йому мати і слідчих, і прокурорів, що має пришвидшити проходження справ і "припинить внутрішню війну між різними службами ГПУ".

"Ключове завдання цього департаменту – покарання тих, хто розкрадав країну за часів Януковича, репресував опозицію, бив і вбивав людей на Майдані", - сказав генпрокурор.

Він нагадав про наявність процедури заочного засудження осіб, які підозрюються в окремих справах.

"Горбатюк отримав завдання підготувати і пройти всю процедуру заочного засудження про розстріли на Майдані", - сказав він і додав, що багато підозрюваних переховуються або в Криму, або в Росії.

Також Горбатюк отримав провадження щодо узурпації влади Януковичем через суди, щодо діяльності сина Януковича, щодо діяльності Злочевського, та щодо "вишок Бойка".

"Його завдання довести до суду звинувачення фактично мафії по статті створення злочинної організації. Це важке завдання, але допомагати будуть інші департаменти. Але ключовий підрозділ саме цей – департамент 2", - сказав Луценко.

Водночас, Луценко залишив Департамент з розслідування злочинів щодо майна та державної служби (ЗМІ називають департаментом "Кононенка-Грановського", - ред.). 

"Третій департамент під керівництвом Володимира Гуцуляка втратив свій особливий статус. Він заходить у блок слідства. Він не буде керуватися жодним депутатом і підпорядковується виключного моєму заступнику по слідству і мені персонально", - заявив керівник ГПУ.

За словами Луценка, Департамент буде займатися економічними злочинами, в тому числі і діючих високопосадовців.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Мітки: ГПУ, Луценко