КВУ просить Лутковську оскаржити в КСУ закон про рабство депутатів

Комітет виборців України закликає уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерію Лутковську звернутися до Конституційного Суду щодо визнання неконституційним "закону про партійну диктатуру", або рабство депутатів
Depo.Влада
25 лютого 2016 15:12
ФОТО: depo.ua

КВУ наголошує на тому, що закон №1006 (законопроект 3700) порушує одне із базових прав громадян, закріплених в Конституції України, а саме обирати та бути обраними, передає depo.ua.

Експерти вказують на те, що закон №1006 надає політичним партіям право виключати кандидатів із виборчого списку партії вже після встановлення результатів виборів, що фактично дозволяє партіям переглядати результати виборів в ручному режимі.

Відповідно до Закону "Про Конституційний Суд України" Уповноважений Верховної Ради України з прав людини є одним із суб’єктів на конституційне подання з питань відповідності законів Конституції України.

Нагадаємо, що громадські організації раніше закликали президента ветувати цей документ. Однак сьогодні він підписав закон.

16 лютого народні депутати ухвалили Закон України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі). За відповідне рішення проголосували лише 236 парламентарів.   Закон  передбачає зміни до 58 закону про вибори нардепів – наданні з’їзду партій права ухвалювати рішення про виключення кандидатів у депутати зі списку після оголошення результатів виборів, коли кандидат зрадив інтересам виборців.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада