"Опора" закликає скасувати закон про рабство депутатів

Громадянська мережа "Опора" закликала Верховну Раду скасувати закон, який дозволяє виключати кандидатів у депутати зі списку після проведення виборів
Depo.Влада
17 лютого 2016 10:14
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу організації.

"Законопроект №3700 було прийнято із грубим порушенням Регламенту, оскільки результативне голосування народних депутатів відбулося вже після неотримання цим проектом необхідної підтримки депутатського корпусу", - заявили в "Опорі".

У разі відмови активісти закликають президента застосувати вето.

"Провальне голосування за законопроект 16 лютого 2015 р. мало би призвести до визнання його відхиленим та неможливості його внесення на поточній та наступній за нею позачерговій сесіях парламенту. Про це говорить стаття 107 Регламенту. Натомість, за вимогою лідерів п’яти депутатських фракцій, Верховна Рада у цей же день проголосувала за повернення до розгляду законопроекту та із порушенням Регламенту - за основу та в цілому", – пояснили в "Опорі".

Нагадаємо, 16 лютого народні депутати ухвалили Закон України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі). За відповідне рішення проголосували лише 236 парламентарів.   Закон  передбачає зміни до 58 закону про вибори нардепів – наданні з’їзду партій права ухвалювати рішення про виключення кандидатів у депутати зі списку після оголошення результатів виборів, коли кандидат зрадив інтересам виборців.

КВУ уже закликав президента ветувати цей закон.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада