Кулеба очікує, що позиція Німеччини щодо "Північного потоку-2" зміниться після виборів

Німеччина може змінити ставлення до газопроводу "Північний потік-2" після виборів нового канцлера, які пройдуть восени поточного року
 

Журналіст відділу новин
Кулеба очікує, що позиція Німеччини щодо…
Фото: МЗС

Про це в інтерв'ю угорському виданню Ceenergy News заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба, інформує Depo.ua.

"Насправді, в самій Німеччині багато голосів виступають проти "Північного потоку-2", і позиція Берліна може змінитися після майбутніх виборів", – сказав Кулеба.

Він також висловив впевненість, що США також не відмовилися повністю від санкцій проти російського газопроводу.

"Це скоріше перерва. Наша боротьба за збереження національних інтересів України та європейської безпеки триватиме. Як говориться в одному золотому правилі дипломатії, нічого повністю не узгоджений, поки все не погоджено", – наголосив Кулеба.

Він також підкреслив, що компроміси в питаннях безпеки ніколи добре не працювали і в минулому.

"Ми сподіваємося переконати наших німецьких і американських партнерів сприймати наявну загрозу серйозно. Над цим зараз працює українська дипломатія", – резюмував глава МЗС.

Нагадаємо, на початку червня німецька урядова делегація вирушила до США, щоб спробувати переконати Білий дім не заважати добудовувати "Північний потік-2".

14 червня Дмитро Кулеба заявив, що російсько-німецький газопровід "Північний потік-2" представляє загрозу Україні, тому його можна запускати тільки за умови деокупації українських територій і енергобезпеки України.

Довідка: "Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км. Київ виступає проти цього проекту, адже після його запуску Росія може припинити транзитне транспортування газу через Україну в Європу. Транзит газу щорічно приносить до українського бюджету близько 3 млрд гривень.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік). Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.

24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.

Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини. Раніше прогнозувалося, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" може завершитися до кінця вересня цього року. 

Читайте також: Чому продовжують будувати Північний Потік-2, а Байден зустрічається з Путіним

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme