Хто готовий крутити з Кличком педалі

Мер Києва Віталій Кличко придумав нову «фішку»: тепер всі голови районних адміністрацій Києва їздитимуть разом з ним на велосипедах, інспектуючи ситуацію у підзвітному їм районі. Голови РДА взяли ідею Кличка на замітку ...
Depo.Влада
3 березня 2015 07:54
ФОТО: depo.ua
Хто готовий крутити з Кличком педалі
Хто готовий крутити з Кличком педалі

Ще на початку 2000-х, тодішній мер Києва Сан Санич Омельченко запам'ятався тим, що, демонструючи пресі свої фізичні можливості, ставав на голову. Його «спадкоємець» Леонід Черновецький був більш академічний: він під відео- і фотокамери підтягувався на перекладині. Олександр Попов, який, щоправда, не був повноцінним мером, обіймаючи посаду голови КМДА, випадав із загальної канви. Крім махання лопатою під час посадки легендарних італійських «м'ясочервоних каштанів Бріоні» на Хрещатику, які на перевірку виявилися звичайними кінськими, силові вправи на публіці Олександр Павлович намагався не демонструвати. Варто визнати, що серед киян «показуха» градоначальників столиці оцінювалася просто: виходить, показати більше нічого ...

З наближенням весни і місцевих виборів Віталій Кличко також вирішив показати свою могутню мускулатуру. Любов нинішнього мера до велосипедів ще минулого літа помітили і оцінили (причому, у валюті) журналісти. Згідно з повідомленнями ЗМІ, вартість подібної моделі німецької фірми Corratec, на якому приїжджав у серпні до Київради мер Києва, становила «кругленьких» 222 тисячі гривень.

З настанням весни Віталій Володимирович вирішив інспектувати столичні райони на двоколісному в компанії голів РДА. «Зараз трохи потеплішає, купіть спортивну форму для їзди на велосипеді. Я буду до вас вранці заїжджати і будемо разом їздити районами Києва, щоб бачити проблеми не з вікна автомобіля або з доповідей підлеглих. І для справи корисно, і фізкультурою займатися. Велосипедами я вас забезпечу», - зазначив Кличко під час інспектування Дніпровського району.

depo.ua вирішив дізнатися, чи готові голови РДА Києва пересісти на двоколісний транспорт заради того, щоб проїхатися разом з мером вулицями столиці. Якщо судити з відповідей, всі тільки цього й чекали ...

Приміром, голова Подільської райдержадміністрації Валентин Мондрієвський позитивно поставився до ідеї об'їжджати райони на велосипеді. Хоча особливої ​​радості в його голосі, зізнатися, не було чути. «Звичайно, я готовий. У неробочий час. Нам потрібно бути європейською столицею», - різаними фразами відповів він depo.ua.

Аналогічна реакція і у голови центральної - Печерської РДА - Сергія Мартинчука, який збирається підключити до велогонок й інших співробітників РДА. «Я позитивно, дуже позитивно ставлюся до цієї ідеї. Ми не тільки з глибини подивимося на район, а й покращимо свій спосіб життя. Враховуючи, що я займався футболом, це дасть можливість відновити мою фізичну форму», - зазначив він.

Не міг відмовити меру в бажанні проїхатися на велосипеді Святошинський районний начальник Ілля Сагайдак, який був дуже багатослівний.

«Звичайно, я відмінно ставлюся до цієї ідеї. Креативні підходи мені дуже подобаються: ми корисне поєднуємо з приємним. Ми будемо не просто кататися на велосипедах, а й їздити проблемними місцями. І завдання полягає в тому, що ми не з вікна автомобіля, а своїми очима побачимо кожну проблему в районі. Про цю ініціативу ми чули давно, але Віталій Володимирович сказав, що настав час її втілювати. Цікаво, що нікого з керівників районів не попереджатимуть, а буквально за годину будуть повідомляти, що ми їздимо, припустимо, твоїм районом. Тобто у нас не буде часу для того, щоб підготуватися. А у Віталія Володимировича буде можливість повернути в будь-який двір. Це стимул, щоб готувати весь район, а не як раніше, за радянської практики, - коли всі знали маршрут - чистили тільки фасадну сторону. Тепер Віталій Володимирович хоче глянути на наші «засіки», на наші двори і побачити реальний стан справ», - зазначив Сагайдак, відомий тим, що крім голови РДА також є зятем колишнього голови НАК «Нафтогаз України» Олексія Івченка.

Втім, враховуючи мільярдні борги «Київпастрансу», про які нещодавно заявив Віталій Кличко, а також підвищення цін на проїзд у громадському транспорті, ідея покататися на велосипедах може бути оцінена киянами вельми недвозначно. Здоров'я, воно, звичайно, добре. Але з такими цінами на проїзд, скоро всьому Києву належить пересісти на велосипеди. І не заради здоров'я тільки ...