Кримські татари не візьмуть зброю, щоб протистояти окупантам Криму, - Чубаров

Кримські татари не візьмуть зброю, щоб протистояти окупаційній владі Криму, а продовжать домагатися повернення півострова до складу України дипломатичними і політичними методами
Depo.Влада
20 квітня 2016 07:56
ФОТО: depo.ua

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп від БПП Рефат Чубаров, передає depo.ua з посиланням на 112 Україна.

"Кримські татари не візьмуть зброю з багатьох причин і не тільки тому, що для татар завжди, знаєте, найголовнішим принципом з якого вони виходили, був принцип ненасильства. Це те, що є відмінним для кримськотатарського національного руху. Але також виходячи з того, що у них немає зброї, вони живуть в середовищі людей, які по-різному ставляться до Росії та Україні. Все населення Криму 2,25 млн осіб і серед них тільки 300 тис. кримських татар. Вони і далі будуть здійснювати ту суміш факторів, методів, які приведуть Крим до звільнення від окупантів, це політичні, дипломатичні. Ми будемо всіма силами переконувати наших партнерів посилити заходи економічного тиску на Росію і наші партнери повинні допомагати Україні зміцнювати армію", - підкреслив Чубаров.

Також Чубаров заявив, що під заборону Меджлісу в Криму підпадає більше 2,5 тис. людей, які є членами понад 250 селищних, міських і сільських Меджлісів.

Нагадаємо, 18 квітня російський Мін'юст ухвалив рішення про визнання Меджлісу екстремістською організацією  "на підставі рішення прокурора республіки Крим про призупинення діяльності громадського об'єднання". Водночас Меджліс не має такого статусу – це представницький орган кримських татар.

13 квітня "прокурор Криму" Наталія Поклонська призупинила діяльність організації.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада