Коронавірус вже в Україні: Що далі

В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу – мешканець Чернівецької області подорожував Італією та Румунією, де зафіксовані інші випадки

Коронавірус вже в Україні: Що далі…

Чоловік пройшов температурний скринінг разом зі своєю дружиною, однак через декілька днів після повернення додому у нього з'явилися симптоми коронавірусної інфекції. Тепер перед багатьма постало питання, що буде далі. 

Є позитивні та негативні сторони цієї ситуації.

З позитивного

Наші лікарі таки виявили коронавірус у Чернівцях. Бо я вже починав боятися за нашу медицину, коли у всіх сусідів є, а у величезній європейській країні з купою заробітчан - нема. Не настільки розвалена в нас медицина, виходить.  

Ця хвороба стане стрес-тестом для нашої системи охорони здоров‘я. Ми пережили пневмонію понад 10 років тому, переживемо і цей недуг. Але він дасть відповіді, наскільки система готова працювати злагоджено, і які є слабкі місця в ній. 

МОЗ заявляє, що Україна готова до епідемії. 

:hankey:З негативного

Ми на шляху до паніки. В Німеччині змітали макарони в супермаркетах. В Україні це все попереду. Тиха паніка триває вже давно. В більшості аптек немає масок. А там, де є, вони здорожчали до 8 гривень.

В Китаї однією з ключових особливостей боротьби з коронавірусом окрім дезінфекції, закриття міст і обмеження переміщень осіб, є карантин та покрокове відстеження взаємодії хворих із іншими особами, та ізоляція останніх. Важко уявити, як в Україні будуть відстежувати з ким взаємодіяв хворий чоловік у Чернівцях (насправді, не будуть). Він їхав з Італії через Румунію... В нас немає настільки багато ресурсів відеофіксації, GPS-моніторингу і так далі. В нас немає злагодженої взаємодії між МОЗ та силовиками. З цим будуть проблеми. Плюс, звичайна українська халатність. Людщи мало поінформовані владою, як їм діяти, які є симптоми, як убезпечитися. МОЗ, уряд, місцева влада не встигла провести достатньо якісне інформування населення. Всі зайняті прем'єріадою та місцевими виборами. Тому наш народ не в курсі, що миття рук є основою, а самостійне підтримання імунітету, а також моніторинг температури тіла, звертання уваги на нежить і біль в горлі – це обов'язкові речі. 

Коронавірус стане темою для купи політичних маніпуляцій. Деякі політики вже давно маніпулюють на цій темі. Той самий Дубінський розповідав, що від нас приховують захворювання, бо в Дніпрі померла 44-річна жінка дуже швидко від ГРВІ. А такого ж не буває. Хто приховує? Звісно ж, Скалецька, Радуцький, Гончарук і, мабуть, соросята. Ще на коронавірусі зароблять ділки, медична мафія і так далі. 

Окрім цього, через паніку може обвалитися гривня, коли народ побіжить скуповувати не тільки макарони, але і долар. 

І, безперечно, невідомо наскільки важко в нас проходитиме перебіг хвороби. Скільки одужає, а скільки - ні. Єдина надія - весна. Бо кажуть, що коронавірус так як й інші чутливий до потепління і термообробки.

Читайте також: Якщо ви запідозрили у себе коронавірус. Як діяти

Читайте також: Наодинці з коронавірусом: Чи готові українські лікарі до перших пацієнтів з SARS-CoV-2

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"