Коломойський подав проти НБУ ще п'ять позовів, - ЗМІ

Олігарх Ігор Коломойський 19 квітня подав п'ять нових позовів до Господарського суду Києва до Національного банку України та "Приватбанку", що оскаржують п'ять кредитних договорів і його особисту поруку щодо них

Коломойський подав проти НБУ ще п'ять по…

Про це повідомляють добре поінформовані джерела у юридичних колах, передає Depo.ua з посиланням на "НВ Бізнес".

Непрямим підтвердженням є одне з проваджень у реєстрі судових рішень. За даними видання, перші слухання відбудуться 10, 22 і 23 травня.

Юристи пояснюють такий хід з боку екс-власника "Приватбанку" бажанням підстрахувати рішення Печерського суду, яке було прийнято пізно ввечері 20 квітня, задовольнивши позов Коломойського по розірванню договору особистої поруки за кредитами рефінансування, виданих "Приватбанку" НБУ на суму 9,2 млрд грн.

"Подання Ігорем Коломойським нових позовів до господарського суду м. Києва про визнання недійсною його поруки перед НБУ за кредитами рефінансування "Приватбанку", серед іншого, може свідчити про обізнаність юристів Ігорем Коломойським про відсутність правових наслідків, на які розраховував позивач при звернення до суду, і найголовніше – про наявність достатніх правових підстав для обов'язкового скасування рішення Печерського районного суду м. Києва, оголошеного в суботу о пів на десяту вечора, та яким було розірвано договори особистої поруки Ігорем Коломойським, в апеляційному порядку. Несприйняття Печерським районним судом м. Києва правових аргументів банку може підтверджувати знехтування правовими висновками Верховного Суду, що є обов'язковим для застосування, наприклад, про неможливість розірвання договорів поруки із заявлених підстав або висновку, що подібні позови підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, а відтак Печерський суд був зобов'язаний закрити провадження у справі за позовом Ігорем Коломойським", - пояснили в юридичній компанії Asters.

Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконності націоналізації "Приватбанку"

У "Приватбанку" заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу

В свою чергу постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Україні Йоста Люнгман зробив заяву після рішення суду

22 квітня шостий апеляційний адміністративний суд відклав розгляд апеляційної скарги Національного банку України на рішення Окружного адміністративного суду Києва "ПриватБанку".

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум $5,5 млрд.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme