Аудитори розповіли подробиці розслідування шахрайства у "Приватбанку" (ОНОВЛЕНО)

Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова і представник компанії Kroll Альфредо Белло розповіли подробиці розслідування шахрайських схем у "Приватбанку"

Про це вони розповіли на прес-конференції, передає Depo.ua.

"Розслідування, проведене компанією Kroll встановило, що "Приватбанк" був об'єктом шахрайських дій. Це було проведено в особливо великих масштабах. Воно було добре організоване колишніми акціонерами банку і пов'язаними з ними особами протягом періоду в 10 років. Це призвело до завдання банкові збитків у 5,5 млрд доларів США", - сказав він.

Водночас Катерина Рожкова докладніше розповіла про результати розслідування.

"По-перше, доведено, що з банку виводилися гроші вкладників. Є чіткі докази того, що кредити, які надавалися компаніям, пов'язаним з колишніми акціонерами використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь колишніх бенефіціарів та груп афілійованих з ними осіб. По-друге, у банку відбувалося приховування джерел походження коштів. Механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів. Третє, у Приватбанку існував "банк у банку", - зазначила вона.

За словами Рожкової, ця секретна структура всередині "Приватбанку" забезпечувала проведення платежів та сприяла руху мільярдів доларів США в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. До цієї тіньової банківської структури були залучені сотні працівників ПАТ "Приватбанк".

"Четверте, тіньова банківська структура управляла корпоративним кредитним портфелем пов'язаних осіб. Вона забезпечувала проведення транзакцій з метою приховати джерело та справжнє призначення кредитних коштів, створюючи видимість звичайного клієнтоорієнтованогобанку, та фальсифікуючи звітність, яку отримували основні стейкхолдери. П'яте. До націоналізації у грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 компаніям, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними компаніями. Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше в 5.5 млрд. дол. США", - сказала Рожкова.

Крім того, Рожкова наголосила, що результати аудиту представлені генпрокуророві, міжнародним партнерам, послам. колегам з держструктур, експертним колам.

Нагадаємо, 16 січня Нацбанк оприлюднив результати незалежного розслідування компанії Kroll щодо Приватбанку

18 грудня 2016 року уряд націоналізував ПАТ "ПриватБанк", а згодом Мініфін придбав 100% акцій "ПриватБанку" за одну гривню.

А 3 липня 2017 року Нацбанк висунув звинувачення екс-власникам "ПриватБанку" за невиконання взятих на себе зобов'язань щодо добровільної реструктуризації кредитів.

Довідка: Компанія Kroll заснована у 1972 році, штаб-квартира розташована у Нью-Йорку. З часу фінансової кризи 2007 року та посилення глобального регуляторного середовища центральні банки, уряди та фінансові установи все частіше користуються послугами компанії Kroll, щоб розслідувати випадки шахрайства, хабарництва та корупції, а також посилити процедури комплаєнсу.

Серед кейсів:

● Розслідування для Уряду Ірландії можливих незаконних операції, що спричинили банкрутство Glitnir Bank

● Розслідування для Національного банку Молдови банкрутства трьох фінансових установ, яке потребувало державної підтримки у розмірі 1 мільярда доларів

● Дослідження фінансової мережі, використовуваної іракським диктатором Саддамом Хуссейном для приховування майна на Заході від імені уряду Кувейту.

● Відстеження та відновлення активів Kabul Bank після його банкрутства, спричиненого масштабним шахрайством та корупцією, для Центрального банку Афганістану

● Співпраця із Офісом Спеціальної прокуратури Сьєрра-Леоне щодо розслідування активів колишнього президента Ліберії Чарльза Тейлора.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme