МВФ прокоментував справу "Приватбанку"

Постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Україні Йоста Люнгман зробив заяву після рішення суду, який визнав незаконною націоналізацію "Приватбанку"

Про це йдеться у заяві МВФ, інформує Depo.ua.

Там нагадали, що у 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та НБУ націоналізувати "ПриватБанк", оскільки це був єдиний ефективний засіб захистити вкладників і стабільність фінансової системи.

"І хоча це рішення потребувало 160 млрд грн українських платників податків на відновлення платоспроможності банку, воно забезпечило життєздатність "Приватбанку" на довгу перспективу, врятувало кошти мільйонів українських громадян і зміцнило економічне самопочуття країни", - зазначається в документі.

МВФ підтримує реформу корпоративного управління "Приватбанку", який очолює незалежна наглядова рада, і трансформацію бізнес-моделі банку, що вже позитивно позначилася на показниках та стійкості банківської систему в цілому.

"Важливо, щоби влада продовжувала свої зусилля щодо відшкодування втрат колишніми власниками та пов’язаними особами проблемних банків. Міжнародні партнери України ретельно відстежуватимуть події в цій сфері", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, на торгах 18 квітня котирування з євробондів України знизилися на 0,6% - 1,4% на тлі новин про рішення суду щодо незаконності націоналізації "Приватбанку".

Довідка: 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконністи націоналізації "Приватбанку"

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки щоніяк не вплине на його роботу

8 квітня Коломойський заявив, що йому не потрібен сам Приватбанк. Але потрібні гроші - 2 млрд доларів комппенсаціі за капітал, який там був під час націоналізації.

15 квітня президент Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою про 2 млрд доларів компенсації за Приватбанк.

За його словами, можливе повернення націоналізованого банку екс-власнику "викличе глибоку кризу у співпраці з МВФ".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна