Як Коломойський зробив із кримських татар "зрадників Батьківщини"

Історією з частковим відновленням електроенергії Криму скористалися політичні структури, пов’язані з дніпропетровським олігархом, які зробили з кримських татар мало не зрадників
Depo.Влада
7 грудня 2015 17:15
ФОТО: depo.ua
Як Коломойський зробив із кримських татар "зрадників Батьківщини"
Як Коломойський зробив із кримських татар "зрадників Батьківщини"

Одразу після недільного повідомлення голови Меджлісу Рефата Чубарова про домовленості між президентом та кримськими татарами щодо включення однієї з чотирьох ЛЕП до Криму у соцмережах спалахнула гостра дискусія з традиційними "зрадницькими" прокльонами на адресу влади. Depo.ua вже писав, що тим самим офіційний Київ разом з кримськими татарами обламує піар-гру Путіна, який зганьбився з невдалим запуском енергомосту на півострів.

Втім, тема видалася багатьом дуже цікавою і в неї несподівано влізли інші політичні гравці, як-то нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко, який вночі повідомив, що активісти на Чонгарі виступили проти ініціатив з включення рубильника для окупованого Криму. "На місці активісти ні про яке відновлення не чули і сприяти поставкам електроенергії не збираються, а збираються навпаки - перешкоджати", - зазначив він.

Апофеозом цієї шизофренічної ситуації стала поява на Чонгарі активістів "Правого сектору", які спочатку не пускали до ремонту ЛЕП "Каховська-Титан" працівників "Укренерго". Втім, потім ситуація перегралася, і ремонтникам все ж таки дали підключати Крим до енергопостачання. Ці гойдалки завершился тим, що у "Правому секторі" заявили, що готові припинити участь в енергоблокаді Криму, якщо буде відновлена подача електроенергії за згодою Меджлісу. "Нам незрозуміла позиція як влади, так і частини організаторів блокади щодо економічної співпраці та торгівлі з ворогом. Ці дії є зрадою державних інтересів. В час війни – це важкий злочин. В той час, коли найкращі сини України тисячами віддають своє життя у боротьбі з російським агресором, псевдоеліта набиває свої кишені юдиними срібняками", - йдеться в заяві.

Фактично, мова йде про те, що у "ПС" виставили кримських татар на чолі з Рефатом Чубаровим мало не зрадниками. Варто звернути увагу на те, що і нардеп Ігор Луценко, якому теж вдалося досить серйозно розкрутити дану тему у медіа-просторі, і ПС мають давні і досить близькі стосунки з дніпропетровським олігархом Ігорем Коломойським.

Якщо говорити про "ПС", то про їх союз з Коломойським не говорив тільки ледачий. Мова йшла і про фінансування підрозділів, пов’язаних з "правосєками" на чолі з Дмитром Ярошем, і про тісне політичне співробітництво. Що до Ігоря Луценка, то він допомогав Корбану у Чернігові,  під час нещодавніх місцевих виборів його називали потенційним кандидатом в мери Києва від "УКРОП", сватали і на посаду голови столичного штабу цієї партії, але за підсумками ситуація перегралася, і Луценко формально залишився у "Батьківщині" Юлії Тимошенко. Тут варто зауважити, що у Юлії Володимирівни теж є власні домовленості з Ігорем Валерійовичем. 

Навіщо вся ця історія потрібна Коломойському? Вочевидь, для того, щоб нишком розкачувати ситуацію. Дискредитуючи татар через цю історію з відновленням енергопостачання, знову вдалося поділити суспільну думку навпіл. Адже тепер для багатьох не зрозуміло, хто правий, а хто винуватий – "Правий сектор", чи татари.