Як татари заткнули рота Путіну з його енергомостом до Криму

Заяви про включення однієї лінії електропередач на Крим – це просто піар, який і блокаду не скасовує, і міф про путінський енергоміст розвінчує
Depo.Влада
7 грудня 2015 10:15
ФОТО: depo.ua
Як татари заткнули рота Путіну з його енергомостом до Криму
Як татари заткнули рота Путіну з його енергомостом до Криму

Домовленості президента та кримських татар щодо включення однієї з чотирьох ЛЕП до Криму традиційно здійняли негатив серед громадськості. Адже мова йде про введення в експлуатацію лінії електропередачі 220 кВ "Каховська – Титан", себто має йти до підприємства олігарха Дмитра Фірташа у Армянську. Щоправда, видається, що сильно переживати не варто – наразі вся ця історія виглядає не більше ніж піар з боку Києва на фоні абсолютного провалу Володимира Путіна.

"Учасники блокади приходять до того, що лінією "Каховська - Титан" може бути відновлене електропостачання", - заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від БПП Рефат Чубаров після зустрічі з президентом. За словами Чубарова, проблеми з електропостачанням Криму проявили "повну нікчемність" російської влади. Що і треба було довести. Адже підключення першої нитки енергомосту до Криму через Керченську протоку не врятувала від провалу навіть особиста присутність Володимира Путіна. Попри красиву картинку, виявилося, що енергомост дає, по суті, нульовий ефект. Так, за словами глави управління так званого МНС в анексованому Криму Сергія Шахова. перетік по енергомосту з Краснодарського краю Росії в окупований нею Крим знизиться вчора майже уп'ятеро - до 45 МВт. Цього вистачить на забезпечення електрикою з десяток сіл.

На цьому фоні абсолютної недієздатності українська сторона робить жест доброї волі, показуючи, хто справді утримує Крим, і подібними заявами демонструє місцевим жителям реальний стан речей, який ніколи не покажуть на "ватних" телеканалах, а який можна відчути лише на власній шкурі.

Варто зауважити, що максимальна потужність на лінії, яку збираються включити на Крим становить 220-250 МВт. Це, за словами Чубарова, дозволить забезпечувати електроенергією соціальні об'єкти в Криму – якщо, звісно, Фірташ, до якого тягнеться ця ЛЕП дозволить перекинути ці потужності. І хоча Чубаров сподівається, що цей крок призведе до звільнення арештованих у Криму кримськотатарських активістів, це виглядає малоймовірно.

Щоправда, схоже на те, що історія з запуском цієї ЛЕП може затягнутися, адже навіть серед татар відбуваються непорозуміння щодо ідеї з включенням електроенергії півострову. Сьогодні вночі нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко повідомив, що попри заяви Чубарова активісти не збираються відновлювати енергопостачання. "Джерело у кримських татар мені повідомляє, що на місці активісти ні про яке відновлення не чули і сприяти поставкам електроенергії не збираються, а збираються навпаки - перешкоджати. Джерело казало - передайте усім, що, як і раніше, рішення щодо блокади приймаються не окремими особами, нехай і дуже поважними! Сьогодні (неділя) до пошкодженої ЛЕП, що йде на фірташевський "Титан", приїздила ремонтна бригада, у супроводі співробітників СБУ та поліцейських, разом зі знімальною групою телеканалу "Інтер". Приїздила безуспішно, змушена була розвернутися і поїхати назад", - зазначив він.

Загалом, остаточно зрозуміти – йде чи не йде електрика з України до Криму наразі неможливо. Як і не зрозуміло, коли ж електрику пустять офіційно. За словами активістів, що зараз перебувають біля ЛЕП, ситуація може перегратися у будь-яку секунду. "Якщо домовитися не вдасться, то не виключено, що ЛЕП знову будуть знищені. "Чонгарські бобри" - страшні звірі», - з гумором прокоментував Depo.ua представник "Правого сектору".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада