Страшний аргумент: Навіщо Байден лякає світ ядерною бомбою путіна

Байден заявив про реальність застосування росією тактичної ядерної бомби. І налякав світ, який і без того наляканий московськими "мавпами з гранатою". Якими є резони президента США робити такі гучні заяви?

Політичний оглядач
Страшний аргумент: Навіщо Байден лякає с…
Джо Байден вважає загрозу ядерного удару росії реальною

"Коли я був тут близько двох років тому і говорив, що турбуюсь про висихання річки Колорадо, всі дивилися на мене, як на божевільного. Вони дивилися на мене так само, як і тоді, коли я сказав, що мене турбує використання Путіним тактичної ядерної зброї. Це реально", – сказав Байден групі донорів у Каліфорнії. У новині, яка прозвучала ледь не як проросійський наратив, не уточнюється, в якому саме контексті це було сказано. Але тут це не найважливіше, адже спілкувався глава Білого дому з людьми, від коштів яких багато чого залежить. І для Америки, і для його президентської виборчої кампанії. Байден також не уточнив, чи має інформацію про підготовку росією ядерної атаки. Раніше, коли з Москви звучали погрози "ядерним попелом", американські спецслужби заспокоювали: ознак реалізації безумних намірів немає. Нині вони мовчать. І це непокоїть ще більше.

Спробуємо проаналізувати, на чому може ґрунтуватися заява Байдена. Та чи дійсно людство за крок від вселенської катастрофи. Почнемо з розміщення російської тактичної ядерної зброї в Білорусі. Чи дійсно її туди переміщають, достеменно невідомо. Встановити це складно, адже мова йде про ракети, якими окупанти регулярно обстрілюють Україну – "Кінжали", "Іскандери". Різниця тільки в тому, що така ракета може нести ядерний заряд певної сили. В історії з передислокацією російської ЯЗ в Білорусь може бути значна доля блефу. Проте, якщо маєш справу з такими неадекватними особами, як путін і Лукашенко, недооцінювати небезпеку не можна. Тому версія про наміри використати територію Білорусі для ядерного удару по Україні або по якійсь із сусідніх держав НАТО цілком правдоподібна. Лукашенко – посібник путіна, він надав територію своєї країни для російського вторгнення в Україну і піде зі своїм кремлівським хазяїном до кінця. Доля білоруського народу у випадку відповіді на гіпотетичний ядерний удар Лукашенка не турбує. Інакше б не розміщував смертоносну зброю у себе.

В останніх заявах самого путіна також звучали завуальовані ядерні погрози. Той днями просторікував, що може вдатися до ядерного удару тільки в разі загрози територіальній цілісності, незалежності, суверенітету або існуванню росії. І тут же акцентував: у нього ЯЗ більше, аніж у всього НАТО, і скорочувати її він не збирається. "Усі чекають, що ми почнемо кнопки натискати, але ми цього робити не будемо, військових успіхів у Києва немає. Якщо ми під Києвом знищили п'ять комплексів Patriot, то нам не важко знищити будь-яку будівлю або споруду в Києві", – заявив диктатор під час економічного форуму у Санкт-Петербурзі, про політичний провал якого Depo.ua писав раніше. І пригрозив країнам НАТО вражати аеродроми, де розміщуватимуть винищувачі F-16, які отримають Збройні сили України.

Погрози у зв’язку з наданням нашій державі західної зброї звучать від путіна та його нукерів регулярно, проте цього разу він уперше заявив про можливість ударів по території країн Альянсу. Що це будуть ядерні удари – не казав, проте хід думок зрозумілий: налякати натовців і, зокрема, країни, на чиїх авіабазах найімовірніше і знаходитимуться F-16.

Окремо важливо відмітити, що путін наголошував на начебто відсутності успіхів контрнаступу ЗСУ. Дійсно, просування наших військ відбувається повільно, адже окупанти мали час вибудувати оборону по всій лінії фронту. Також зрозуміло, що окупаційним військам дано команду боронити загарбане за будь-яку ціну, щоб їхній диктатор міг і далі розповідати про "нову реальність". Але, у цьому переконані і ми, і наші партнери, успіхи ЗСУ у визволенні наших територій скоро стануть очевидними. У путіна є єдиний план на випадок, коли російська армія посиплеться і побіжить – грозити тактичною ядерною зброєю. Власне, це його план "Б". Наші партнери розуміють ризики, тому не приховують, що путін заради порятунку від поразки здатний піти на крайнє безумство. Не виключають гіпотетичної загрози і в ГУР Міноборони України, адже воюємо з терористичною державою. Але в Україні та серед наших партнерів домінує думка, що застосування путіним ядерної зброї не принесе йому перемогу. Навпаки, наблизить до справедливого покарання.

Зрозуміло, що згадані слова Байдена – не на користь єдності навколо допомоги Україні: таким, як Ілон Маск, Віктор Орбан, Лула да Сілва та іншим, це додає аргументів. Але, по-перше, краще усвідомлювати проблему і готуватися до жорсткої відповіді світовому терористу, по-друге, глашатаїв миру за російським сценарієм значно менше, аніж тих, хто хоче нашої перемоги. Тому, можливо, штаб Байдена вважає аргументи "голубів" не дуже важливими на даний момент. Також сумнівною виглядає думка, що після сказаного американським лідером Київ схилятимуть до припинення контрнаступу. Військова допомога триватиме, слабкодухості партнери не показуватимуть.

Тож заява Байдена скоріше розрахована для споживача інформації всередині Сполучених Штатів. Вона руйнує аргументацію Дональда Трампа, Рона Десантіса та вполивових республіканців, які розповідають виборцям, що з путіним можна сідати за стіл і про щось домовлятися. Але ж якщо людина настільки божевільна, що здатна застосувати тактичну ядерну зброю, то скільки розуму в тих, хто вважає її договороздатною?

У цьому зв’язку показовою видається стаття такого собі Сергія Караганова, російського історика і кремлівського пропагандиста, в ній він закликає завдати ядерного удару по Польщі. Далеко не вперше знавіснілі путіністи погрожують знищити Вашингтон, Лондон, Париж, Варшаву, тобто на цього Караганова можна було б і не звертати увагу, якби не важливий нюанс – його вважають близьким до секретаря радбезу рф Миколи Патрушева. Караганов у своїй статті пояснює, що превентивний ядерний удар по Європі потрібен, "щоб Захід просто "відвалив" і не заважав росії та світу йти вперед". Він вважає, що Штати в такому випадку не заступляться за Європу, бо ніхто не жертвуватиме "умовним Бостоном заради умовної Познані". Серед російських опозиціонерів писанину Караганова вважають вкрай небезпечною, оскільки викладені ним "вбивчі аргументи" вкладають у вуха путіну.

Звісно, стаття наближеного до кремля політолога не означає, що за намальованим ним сценарієм путін і діятиме. Радше йдеться про елемент психологічної війни. Але подібні публікації не варто залишати без уваги. Якщо Байден вважає реальним застосування росією тактичної ядерної зброї, росія та її керманичі мають отримати сильну і нелінійну відповідь. Інакше шантаж не припиниться. Сильним аргументом стало б надання Україні перспектив членства в НАТО. Поки що Байден скептичний щодо прискореної процедури, і має на те причини. Але слід розуміти – кремлівська почвара харчується страхами, слабкістю і скепсисом. І війна, можливо, триває досі, бо цю почвару постійно підгодовують…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme