Клімкін: Росія створює серйозну небезпеку для авіаперельотів над Чорним морем

Російські служби з території окупованого Кримського півострова втручаються в міжнародні аварійні частоти українських служб повітряного руху, чим створюють серйозну небезпеку для міжнародних перельотів над Чорним морем
Depo.Влада
23 вересня 2016 08:10
ФОТО: depo.ua

Про це заявив під час виступу в Раді Безпеки в четвер міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"З незаконною окупацією Криму у квітні 2014 року Російська Федерація почала втручатися в міжнародні аварійні частоти служби повітряного руху, які обслуговуються Україною. Такі дії створюють серйозну загрозу для польотів в міжнародному повітряному просторі над відкритим морем і суперечать Чиказькій конвенції та її Додатків 15 і 11, а також відповідних положень ІКАО в цих питаннях", - заявив представник України.

Він підкреслив, що після того, як Росія у односторонньому порядку перебрала на себе аеронавігаційні послуги в Сімферопольському районі польотної інформації, вона також "порушила резолюцію Генасамблеї ООН 262 про територіальну цілісність України, прийняту в березні 2014 року".

При цьому Клімкін назвав дії Росії щодо публікації аеронавігаційної інформації як спробу легітимізувати її незаконну діяльність.

"Ми хотіли би підкреслити важливість суворого дотримання стандартів і рекомендованої практики ІКАО усіма державами-членами без будь-яких винятків, особливо в повітряному просторі над відкритим морем", - наголосив глава українського зовнішньополітичного відомства.

Засідання Ради Безпеки ООН у четвер було присвячено питанню терористичної загрози для цивільної авіації.

Нагадаємо, глава українського МЗС Павло Клімкін також закликав Раду Безпеки ООН переглянути необхідність створення міжнародного трибуналу, який притягнув би до відповідальності винних у знищенні ракетою цивільного рейсу МН17 в небі над східною Україною. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада