Клімкін закликав Радбез ООН повернутися до питання трибуналу по катастрофі МН17

Україна знову закликала Раду Безпеки ООН переглянути необхідність створення міжнародного трибуналу, який притягнув би до відповідальності винних у знищенні ракетою цивільного рейсу МН17 в небі над східною Україною

З відповідною заявою виступив у четвер на засіданні РБ ООН глава українського МЗС Павло Клімкін, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Минулого року зусилля зі створення міжнародного трибуналу щодо судового переслідування осіб, відповідальних (за збитий рейс МН17, - ред.) були саботовані у цій залі шляхом вето одного постійного члена. Такий суд, я впевнений, був би нашим найефективнішим інструментом для відповіді на цей мерзенний злочин", - заявив український міністр.

Він підкреслив, що офіційний Київ продовжує роботу з іншими державами-партнерами в рамках Спільної слідчої групи для напрацювання варіантів механізму встановлення відповідальності за цей злочин.

"Це жахливе злодіяння є переконливим нагадуванням про серйозність загрози цивільної авіації від терористичних угруповань, озброєних сучасною зброєю. У цьому зв'язку я наголошую на необхідності повної імплементації резолюції 2166 (від 2014 року), зокрема, в контексті вимог Ради Безпеки притягнути до відповідальності осіб, винних у цьому інциденті та повною мірою співпрацювати в рамках зусиль зі встановлення відповідальності", - наголосив Клімкін.

Постійний представник Російської Федерації при ООН Віталій Чуркін у відповідь назвав заяву глави українського МЗС "провокацією". Він заявив, що в Москві сумніваються у об'єктивності розслідування катастрофи малайзійського авіалайнера, закликавши Київ "визнати провину" за те, що він не закрив повітряний простір в зоні конфлікту.

Засідання Ради Безпеки ООН у четвер було присвячено питанню терористичної загрози для цивільної авіації.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко під час свого виступу на Генасамблеї ООН заявив, що Раду безпеки ООН потрібно реформувати

У свою чергу президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес зазначив, що ООН потребує не лише нормативних актів, а й методів примусу до їх дотримання.

Довідка: Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам - Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 людей, які перебували на борту. 195 з них були громадянами Нідерландів.

13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів оголосила результати розслідування авіакатастрофи групою міжнародних експертів. У ньому говориться, що лайнер був збитий ракетою, випущеною з "Бука". Хто саме керував "буком", в документі не вказано.

Дослідники Bellingcat вважають, що до краху MH17 причетні 20 російських військових. Доповідь з їхніми іменами і фотографіями була передана голландській стороні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme