Клімкін пропонує використовувати українську як одну з офіційних мов ООН

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Україна як один із засновників ООН може запропонувати зробити українську однією з офіційних мов цієї організації
 

Про це Клімкін написав у Facebook, передає Depo.ua.

"Сьогодні російський представник з трибуни Ради безпеки ООН вчергове збирається розповідати про утиски російської мови в Україні... Представник Росії буде говорити російською мовою. Тому що ще при створенні ООН в 1945 році Статут було видано в тому числі й російською, а в 1946 році вона стала однією з офіційних мов поважної організації. Але ж час минає. СРСР, який був засновником ООН, вже не існує. І чим, скажіть, російська досі так важлива?.. Чи не прийшов час передивитись цю систему?" - зазначив Клімкін.

На його думку, можна порушити питання реформування ООН і більш глобально, зокрема, поговорити про систему Ради безпеки, і про право вето, але якщо всіх так цікавить мовне питання, можна розпочати з нього.

У цьому контексті міністр нагадав, що МЗС зараз активно просуває різні ініціативи щодо ствердження української мови та транслітерації, зокрема відзначив як успішну кампанію #KyivNotKiev.

"Так само пригадую, як у 2014 році вирішили проводити засідання в ГУАМ англійською, а не російською. Нас підтримали. Можемо, власне, і ООН нашу мову в якості офіційної запропонувати. А що, Україна теж засновник", - зауважив Клімкін.

Він додав, що насправді часи дійсно змінюються і якоїсь визначальної ролі російської мови в архітектурі міжнародних відносин він сьогодні не бачить.

"І це я ще мовчу про російський цинічний маневр провести це засідання за декілька днів перед нашими виборами, і буквально напередодні п`ятої річниці #MH17", - акцентував Клімкін.

Насамкінець він привітав усіх з тим, що наш мовний закон сьогодні набув чинності і зазначив, що "не проти жодної іншої мови, я тільки за. За українську".

 

Нагадаємо, сьогодні Радбез ООН візьметься за мовний закон України на вимогу Росії.

Україна разом з партнерами планує використати засідання Ради Безпеки ООН 16 липня, скликане Росією, аби нагадати про п’яті роковини збиття Росією MH17, утримання Кремлем військовополонених українських моряків, ескалацію на Донбасі та нещодавній воєнний злочин з розстрілу медиків.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme