Україна оголосила план дій проти Росії на Радбезі ООН

Україна разом з партнерами планує використати засідання Ради Безпеки ООН 16 липня, скликане Росією, аби нагадати про п’яті роковини збиття Росією MH17, утримання Кремлем військовополонених українських моряків, ескалацію на Донбасі та нещодавній воєнний злочин з розстрілу медиків

Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко у приміщенні Постійного представництва України при ООН у Нью-Йорку, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ". 

"У нас є чіткий план, згідно з яким члени Ради Безпеки, які нас підтримують – насамперед, західні партнери – як і наша делегація, яка виступатиме останньою, використають факт проведення засідання, аби сказати Росії про все інше", – розповів Єльченко. 

За його словами, під "іншим" йдеться про чотири основні теми: 

П’яті роковини збиття РФ MH17 - 17 липня;

Невиконання Росією рішення трибуналу про звільнення моряків;

Ескалація на Донбасі попри кроки України з розведення сил біля Станиці Луганської;

Обстріл і вбивство українських медиків. 

"У нас є абсолютне розуміння власне і наших партнерів, і навіть більш нейтральних країн, які не підтримують нас аж так сильно у Раді Безпеки, що закон про мову в Україні не має жодного стосунку до порядку денного Ради Безпеки", – пояснив Єльченко. 

Український дипломат додав, що сам факт прагнення Росії обговорити "мовне питання" на Радбезі ООН за п'ять днів до парламентських виборів в Україні є втручанням у виборчий процес і частиною гібридної війни. 

"За задумом росіян, це має бути One man show (Шоу одного актора - ред.), де пан Нєбєнзя буде розповідати на екран російського телебачення, як в Україні знущаються з російської мови... Але це нагода для інших членів Ради Безпеки виступити з позиціями щодо інших питань", – зауважив Єльченко. 

На запитання, чому не вдається зірвати засідання, як це було зроблено у травні, Єльченко пояснив, що важко заборонити державі-члену ООН, тим більше постійному члену Радбезу, ініціювати засідання, і тому було ухвалене рішення натомість використати його для обговорення тем, неприємних Росії. 

Водночас дипломат визнав, що Німеччина та Франція не захотіли зривати ініційоване Росією засідання вдруге, знову йти на конфронтацію з РФ, аби "не псувати той настрій, який, можливо, почав трошки позитивно складатися після зустрічі зовнішньополітичних радників у Нормандському форматі".

Нагадаємо, сьогодні о 17:00 за київським часом відбудеться засідання Ради Безпеки ООН, ініційоване делегацією Росії для обговорення українського мовного закону.

Довідка: 25 квітня Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому проект закону №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

15 травня президент України Петро Порошенко підписав закон №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

16 травня Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" надрукували у газеті Верховної Ради "Голос України". Варто зазначити також, що закон містить рекомендації Венеціанської комісії щодо врахування інтересів національних меншин.

16 липня закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" набув чинності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme