Кіберполіція застерігає, як не стати жертвою шахраїв через фейкові сайти банків

Кібершахраї відкривають фейкові банківські сайти і надсилають на електронну пошту потенційної жертви фішингові листи, нібито від банків

Ці листи зазвичай вміщують посилання на фальшиві сайти, де від особи вимагають надати фінансову та особисту інформацію, повідомляє Depo.ua з посиланням на Департамент кіберполіції НПУ у Facebook.

"Кібершахраї роблять фейкові банківські сайти. Як це працює? Фішингові електронні листи нібито від банків зазвичай містять посилання на фальшиві сайти, де від вас вимагають надати фінансову та особисту інформацію", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що шахраї роблять підробні банківські сайти подібними до добропорядних, але обладнують їх спливними вікнами, де вимагається подавати банківські реквізити, а справжні банки так не роблять.

"Спливні вікна: в них вимагають увести ті дані, що їх ви маєте тримати в таємниці. Не клацайте там кнопкою мишки, не надавайте особистих даних", - наголошується у повідомленні.

У кіберполіції додали, що на доброчесних сайтах вас не просять поквапитися, а також, що необхідно бути обережним, якщо веб-сайт має погане оформлення або правописні помилки.

У відомстві також порадили не клацати на посилання на сайт банку у електронних листах, працювати у браузері, здатному блокувати спливні вікна, вводити адресу сайту вручну або вибрати наявну із списку вподобань.

"Банки роблять важливі оголошення через системи "Клієнт-Банк" в Інтернеті. Клієнти їх бачать відразу по вході в систему", - уточнюється у повідомленні.

Нагадаємо, 16 жовтня працівники Київського управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України викрили трьох киян на продажі персональних даних у закритому Telegram-каналі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme