Трьох киян спіймали на продажу персональних даних у Telegram

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України викрили трьох киян на продажі персональних даних у закритому Telegram-каналі

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Департамент кіберполіції Національної поліції України.

"Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України викрили діяльність трьох киян, які організували схему збуту інформації з обмеженим доступом та персональних даних громадян, за допомогою всесвітньої мережі Інтернет", - йдеться у повідомленні.

Працівники кіберполіції встановили: до складу групи входило троє осіб, які пропонували свої послуги зі встановлення даних громадян та надання щодо них персональної інформації. Пропозиції щодо своїх послуг зловмисники розміщували на закритому Telegram-каналі, через який також відбувалося отримання замовлень від клієнтів.

Уточнюється, що інформацію стосовно громадян зловмисники отримували з баз даних однієї з кредитних спілок та бази ДФС, при цьому доступ до цих баз надавали співробітники організацій, які входили до складу злочинної групи.

Оплата послуг клієнтом відбувалася через довірену особу. В подальшому гроші потрапляли на підконтрольні учасникам групи банківські рахунки.

Поліцейські зафіксували декілька випадків, коли учасники злочинної групи у такий спосіб продали інформацію щодо громадян. Ця інформація містила паспортні дані, номери мобільних телефонів, банківські рахунки громадян, відомості щодо родичів, близьких осіб та майна, що перебуває у власності.

Працівники кіберполіції провели декілька санкціонованих обшуків за місцем проживання зловмисників. Тож поліцейські вилучили комп'ютерну техніку, мобільні телефони, сім-картки та банківські картки, які зловмисники використовували у своїй злочинній діяльності. Також під час обшуків було вилучено декілька флеш-накопичувачів з витягами персональних даних відносно громадян України.

Наразі вилучену техніку направлено на комп'ютерно-технічну експертизу.

Кримінальне провадження розпочато за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) ККУ.

В подальшому буде вирішено питання щодо оголошення підозри учасникам злочинної групи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook