Кандидат Мураєв: Як Британія і США спонукають Зеленського до чисток проросійських сил

Британське МЗС ошелешило новиною: країна-агресор готує в разі вторгнення в Україну маріонетковий уряд, який може очолити Євгеній Мураєв. Той дані британців спростував. То що ж це, фейк чи достовірна інформація, і чому вона з'явилася саме зараз

Політичний оглядач
Кандидат Мураєв: Як Британія і США спону…
Фото: Фейсбук-сторінка Євгенія Мураєва

"Ми маємо інформацію, яка вказує, що, ухвалюючи рішення про можливе вторгнення і окупацію України, уряд РФ намагається привести до влади у Києві проросійського лідера. Як потенційного кандидата розглядають колишнього депутата Євгена Мураєва", – повідомило МЗС Великої Британії. Там також наголосили, що дехто з колишніх українських політиків контактує з російськими розвідниками, залученими до планування нападу на Україну. За словами міністерки закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс, "оприлюднена інформація проливає світло на масштаб російських дій, покликаних підірвати Україну". З посиланням на власні джерела CNN повідомив, що така ж інформація є і в американців.

Євгеній Мураєв повідомлення британців прокоментував так: "Я з 2018 року під санкціями Росії через конфлікт з Медведчуком. У моєї сім'ї там заарештовані активи. Як у британських спецслужб і Форін Офісу це поєднується з тим, що мене нібито хоче Росія призначити главою "окупаційного уряду" – це питання до містера Біна". А в російському МЗС заяву колег із Лондона назвали дезінформацією і звинуватили НАТО в ескалації напруженості навколо України.

Тут варто наголосити, що не натівці проводять масштабні військові навчання поблизу українських кордонів, а Росія з її союзницею Білоруссю. Тому реакція Москви може бути з рубрики "на злодієві шапка горить".

Окрім Мураєва, названого потенційним очільником окупаційного режиму, у заяві британців фігурують "регіонали"-втікачі на Росію Микола Азаров, Андрій Клюєв, Сергій Арбузов і Володимир Сівкович. Проти останнього днями США ввели санкції. З цими особами, за даними британців, російські спецслужби підтримують зв’язок. Мабуть, перелік таких осіб можна було розширити практично на всіх можновладців, які накивали п’ятами з України після Майдану. Але чомусь обмежилися тільки згаданим квартетом.

Що ж до Мураєва, то він навіть міг би подякувати МЗС Британії за рекламу його і руху "НАШІ", адже, як показують останні соцопитування, цей політпроект хоч і набирає оберти, проте він ще далекий від того, аби конкурувати з потужними політичними гравцями. Тією ж "ОПЗЖ", яка також грає на проросійському полі. Та насправді новину про "призначення" окупантами цього політика "правителем" України, насправді, можна розглядати як значну загрозу для Мураєва.

Чому "призначення" з МЗС Великої Британії - це погані новини для Мураєва

По-перше, він тепер ризикує потрапити під американські санкції, які підтримає РНБО. Це потягне за собою арешт активів політика та його фактичне усунення від активної політичної діяльності.

По-друге, 6 січня 2022 року активіст Сергій Стерненко створив петицію з вимогою до президента Володимира Зеленського "про застосування санкцій проти телеканалу "НАШ", який поширює російську пропаганду". Петиція набрала необхідні 25 тисяч підписів й скоро має бути реакція на неї президента. У тексті звернення сказано, що Мураєв, реальний власник телеканалу "НАШ", неодноразово в його ефірі заперечував факт російської агресії, називаючи міжнародний збройний конфлікт, що був розв'язаний Російською Федерацією проти України у 2014 році "громадянською війною". Нагадаємо, рік тому, коли РНБО заблокувала канали Козака-Медведчука, вже була вимога закрити і "НАШ", проте тоді Зеленський категорично відмовився це робити. "Наші телеканали не закривали. Ми закривали їхні", – відповів він та уточнив, що рішенням Радбезу наклали санкції на телеканали, які фінансуються з тимчасово окупованої території та з держави-агресора. Після інформації британців Зеленському доведеться або стати на бік тих, хто повідомлення про підготовку росіянами окупаційного уряду на чолі з Мураєвим називає фейком (зокрема, МЗС РФ), або ж РНБО таки заблокує "НАШ". Після чого у Мураєва зникне головний інформаційний ресурс для просування свого політпроекту.

Судячи з коментаря Михайла Подоляка, радника Офісу президента, на Банковій, схоже, схиляються до того, що британці поширили неправду. Пан Подоляк каже: варто якомога серйозніше поставитися до цієї інформації. Водночас він визнав, що серед українців є сумніви щодо того, чи не був би Мураєв "занадто смішною постаттю", обраною Кремлем для того, щоб очолити Україну.

По-третє, новина з Туманного Альбіону може бути сигналом самій Банковій, що тій на часі активізуватися з очищенням українського політикуму від проросійських сил та їхніх медіа. І не лише йти у наступ на політиків цього ідеологічного спектру з чужих партій, але й відфільтрувати власне оточення і фракції "слуг" у Верховній Раді та у місцевих радах.

Утім, якщо відійти від прізвищ, оприлюднених британцями, інформацію про "окупаційний уряд" необхідно взяти до уваги українським спецслужбам. Тут доречно згадати події 2014 року, коли спочатку зірвалася спроба розколоти Україну на харківському з’їзді 22 лютого, а далі агресор розкручував на півдні і сході проект "Новоросії". Тоді Росії вдалося досить швидко мобілізувати свою агентуру, яка підбурювала населення до захоплення влади. За роки війни чисельність такої агентури суттєво зменшилася, та, на жаль, повне очищення від потенційних колаборантів не відбулося. І загроза від тих, хто напік короваїв для окупантів, нічим не менша за загрозу прямого військового вторгнення. Того зрештою може і не бути, а от п’ята колона завжди готова завдати удару у спину, аби спричинити внутрішній конфлікт в інтересах агресора.

Читайте також: "Майбутній глава окупаційної адміністрації" за версією Великої Британії: Хто такий Євгеній Мураєв

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme