"Майбутній глава окупаційної адміністрації" за версією Британії: Хто такий Євгеній Мураєв

МЗС Великої Британії виступило із сенсаційною заявою – Росія розглядає народного депутата VII та VIII скликань, власника телеканалу "НАШ" Євгенія Мураєва як потенційного кандидата на голову окупаційної адміністрації у разі вторгнення Росії в Україну

Журналіст відділу новин
"Майбутній глава окупаційної адміністрац…
Фото: Facebook Євгена Мураєва

На це вже відреагував і сам Мураєв. Каже, що то не може бути правдою, адже він з 2018 року перебуває під санкціями Росії через конфлікт кумом Володимира Путіна Віктором Медведчуком. На Росії від заяв МЗС Британії запалало не менше. Там назвали це дезінформацією, "нісенітницею" та спробою розпалити конфлікт між Києвом та Москвою. 

Водночас в Офісі президента заявили, що серйозно ставляться до цієї справи. Радник голови ОП Подоляк зауважив, що раніше Росія вже підтримувала "другорядних персон" на керівних посадах в окупованому Криму та на окупованих територіях Донбасу, тому "варто якомога серйозніше поставитися до цієї інформації". Водночас він визнав, що серед українців є сумніви щодо того, чи не був би Мураєв "занадто смішною постаттю", обраною Кремлем для того, щоб очолити Україну.

Depo.ua зібрав цікаві факти про біографію і політичний шлях Євгенія Мураєва.

Де народився та навчався Мураєв

Політику 42 роки. Він родом з Харківської області, міста Зміїв. Середню освіту отримав у харківському фізико-математичному ліцеї №27. У 1994 році став студентом Харківського національного університету, де п'ять років навчався на економічному факультеті за спеціальністю "фінанси та кредит". Має Мураєв і другу вищу освіту, її він здобував теж у Харкові – у Юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого. Обидва виші закінчив з відзнакою.

Що відомо про сім'ю Мураєва

Мураєв з інтелігентної сім'ї. Його батько, Володимир Кузьмич, був генеральним директором АТЗТ "Рапід", а Ольга Олексіївна — доцент кафедри хімії в Харківському університеті міського господарства.

Мураєв з 2005 по 2017 рік був одружений з Валерією Мураєвою – донькою банкіра та народного депутата II скликання Олега Таранова та племінницею нардепа від ОПЗЖ Вадима Рабіновича.

Євген Мураєв з першою дружиною Валерією

У шлюбі в них народилися двоє синів – Міхаіл та Ігор. Хоч вони розлучилися, але все одно працюють пліч-о-пліч – Валерія Мураєва є його політичною соратницею. Вона була позафракційним депутатом Харківської обласної ради, обрана від "Опозиційного блоку".

Нинішня дружина Мураєва Катерина Гордієнко – акторка. Вона розділяє політичні погляди чоловіка й знімається в російських стрічках. У них є донька та син.

Катерина Гордієнко

Де працював Мураєв

З 2000 року працював на різних посадах у декількох комерційних структурах. Був директором ТОВ "Анклав" (гуртова торгівля нафтопродуктами). З 2001 по 2007 рік працював директором ТОВ "МКМ-Харків". Через два роки став гендиректором ТОВ "Східна фінансова група". Не виключено, що з роботою йому допомагав тесть, який був наближеною особою до Леоніда Кучми (тоді – другого президента України).

Прихід Мураєва у політику і робота у державному секторі

Політична діяльність Мураєва тісно переплітається з роботою у держсекторі. В політику він прийшов у 2006 році, ставши депутатом Харківської облради V скликання від партії "Віче". Там Мураєв керував Комісією з питань паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та ЖКГ.

У 2007 році балотувався до парламенту VI скликання від блоку "КУЧМА", але за результатами виборів до парламенту не пройшов.

У 2010 році він знову пішов у депутати облради, але вже від Партії регіонів.

Євген Мураєв Володимирович

У квітні 2010 році Янукович призначив Мураєва головою Зміївської райдержадміністрації. Перебуваючи на цій посаді, він втрапив у скандал довкола НПП "Гомільшанські ліси", де за його поданням змінили керівника. Новий директор НПП, на думку наукових працівників парку, своєю діяльністю завдавав шкоди парку задля власної фінансової вигоди. 

У листопаді 2012 року Євгеній Мураєв став народним депутатом. Балотувався по мажоритарному округу № 181, що у його рідному місті Зміїв. 16 січня 2014 року став одним з тих, хто проголосував за "диктаторські закони" – пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.

Влітку 2014 року вийшов з фракції Партії регіонів і протягом червня-липня залишався позафракційним народним депутатом. У жовтні 2014 був переобраний до парламенту за тим же округом, у парламенті працював в Комітеті з питань податкової та митної політики. 

У березні 2015 року Мураєв став "міністром" економічного розвитку і торгівлі так званого "опозиційного уряду". З червня 2016 року по серпень 2019 року знову був позафракційним. У Раді цього скликання він мав аж 20 помічників, тоді як у Раді VII скликання єдиним його помічником, та й то на громадських засадах, був Саєнко Андрій Анатолійович.

Євген Мураєв та Вадим Рабінович

У червні 2016 року Мураєв пішов з фракції партії "Опозиційний блок". До вересня 2018 року був головою політради партії "За життя" Вадима Рабіновича. Вийшовши з неї, створив партію "Наші", яку багато хто називає проросійською.

Балотувався він до парламенту й у 2019 році. Мураєв хотів пройти в Раду від партії "Опозиційний блок", однак вона не подолала п'ятивідсотковий бар'єр.

Похід Мураєва в президенти

Про свій намір балотуватися на посаду глави держави Мураєв оголосив 14 грудня 2018 року. Вже через місяць Центральна виборча комісія зареєструвала його кандидатом, однак 7 березня 2019 року Мураєв знявся на користь Олександра Вілкула.

Євген Мураєв

За місяць до цього у Харкові представники "Національного корпусу" розгромили низку сітілайтів з рекламою Мураєва. Також він, за даними руху "Чесно", неодноразово порушував законодавство під час президентської кампанії у 2019 році – щонайменше тричі попався на непрямому підкупі виборців.

мураєв гречкосійство

Які рупори працюють на Мураєва

У 2014 році Мураєв став власником харківського інтернет-каналу "Робінзон ТВ", сайту MIGnews та новинного телеканалу NewsOne. Телеканал "НАШ" почав мовити 7 листопада 2018 року. Саме в його ефірі він і оголосив, що піде в президенти. NewsOne Мураєв в 2018 продав соратнику Медведчука Тарасу Козаку, і в лютому 2021 року канал припинив мовлення через санкції РНБО. 

Євген Мураєв на телеканалі Ньюзван

Щодо каналу "НАШ", то у червні Вадим Новинський підтвердив журналістам програми "Схеми", що веде перемовини стосовно його купівлі у Мураєва. Втім, уже за місяць було повідомлено, що група компаній Новинського Smart Holding виходить із переговорного процесу щодо купівлі телеканалу "НАШ".

До речі, в 2019 році "Релігійно-інформаційна служба України" з посиланням на прес-секретаря спікера Верховної Ради Андрія Парубія Андрія Ковальова повідомила, що тоді ще нардеп Євген Мураєв завдяки протекції Новинського став іподияконом митрополита Бориспільського Антонія (Паканича) Московського Патріархату в Україні.

Мураєв є кавалером ордену святого Рівноапостольного князя Володимира

Мураєв є кавалером ордену святого Рівноапостольного князя Володимира (УПЦ МП, 2012) і ордену святителя Дмитра (РПЦ, 2012).

Як погляди Мураєва зробили з нього скандального політика

Власник телеканалу "НАШ" неодноразово заявляв, що війна на Донбасі – це "цивільний конфлікт", у якому обидві сторони отримують підтримку від іноземних держав: Україна з боку США, а сепаратисти – Росії. Він відмовляється називати "Л-ДНР" терористами.

Мураєв виступає за децентралізацію та розширення повноважень регіонів. Крім цього, він – палкий противник декомунізації і дотримується думки, що потрібно зберігати символи комуністичного режиму як "історичної та культурної пам'яті".

Євген Мураєв не визнає Л-ДНР

Різкими були заяви Мураєва і про НАТО. За його словами, у Північно-атлантичному Альянсі нас не чекають. На його думку, питання вступу до НАТО потрібно вирішувати на всеукраїнському референдумі.

У листопаді 2017 року він назвав революцію гідності "державним переворотом", через що активісти заблокували вхід до телеканалу, вимагаючи в Мураєва вибачитися за зневажливі слова про Євромайдан та припинити прокремлівську пропаганду.

У 2018 році Мураєв, виступаючи на телебаченні, телефоном заявив, що український режисер Олег Сенцов (він тоді ще перебував у полоні Кремля) для однієї частини населення є терористом.

Цією заявою обурилися фракції БПП і "Народний фронт", а Генпрокуратура відкрила справу за статтями про "державну зраду" і "завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину". 

Після численних вимог перепросити Сенцова Мураєв написав, що не називав його терористом.

мураєв про сенцова

В ефірі телеканалу "НАШ", що належить Мураєву, дають слово бойовикам ОРДЛО. Так, у грудні 2020 року в прямому ефірі виступав один з ватажків бойовиків "ЛНР" Родіон Мірошник, який також бере участь у переговорах ТКГ. Мірошник тоді звинуватив Україну в недотриманні домовленостей, а також "обстрілах" захопленої бойовиками території. Терорист заявив, що учасниками конфлікту на Донбасі є не Росія, а "ЛНР" і "ДНР", повторивши одну з головних тез кремлівської пропаганди. Після цього телеканалу прилетів штраф від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Євген Мураєв противник декомунізації

Навесні 2021 року Мураєв у прямому ефірі ледь не побився з журналістом Юрієм Бутусовим. Останній тоді назвав Мураєва російським агентом, "який російською мовою говорить ганебні речі". Той перебив його, запитавши: "А ви не розумієте російську?" Журналіст попросив не перебивати: "Це дуже прикро, що зараз перебуває в студії людина, яка закидає тези, що "тут був конфлікт" (про війну на сході з Росією, – ред.), що "нічого не було на Майдані, на війні", що у нас тут, вибачте, "хтось сам щось спровокував", — сказав Бутусов. Після цього вони ледь не побилися.

За словами журналістки і ведучої каналу "Настоящее время" Ірини Ромалійської, Євгеній Мураєв позивався на неї до суду – в тому числі за те, що назвала його Євгеном, а не Євгенієм.

мураєв судився з журналісткою

У 2017 році рух "Чесно" повідомив, що Мураєв, який тоді був народним депутатом, передав ТОВ "Новини 24 години" дружині Валерії Мураєвій. Вона ж тоді входила до Харківської облради, про це вказано в його декларації за 2016 рік. Однак, відповідно до статті 36 "Запобігання конфлікту інтересів у звʼязку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав" закону України "Про запобігання корупції", депутатам забороняється передавати в управління підприємства та корпоративні права членам сімʼї.

Євген Мураєв балотувався в президенти

Ще один антикорупційний скандал стався за участі Мураєва у 2019 році. Національне агентство з питань запобігання корупції при повній перевірці декларації народного депутата Євгена Мураєва виявило ознаки умисного декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів. Тоді його допитувала Генпрокуратура у справі про можливе ухилення від сплати податків. За даними відомства, він подав до НАЗК електронну декларацію за 2015 рік, у якій задекларував 18,5 млн гривень, два мільйони доларів і один мільйон євро готівки, а також 877 одиниць техніки та обладнання (телекомунікаційний комплекс) вартістю 24 671 138 гривень та автомобіль вартістю 960 тисяч гривень. При цьому, за даними Державної фіскальної служби, доходи Мураєва за 2007-2015 роки склали лише 1 751 957 гривень. Сам він відмовився давати будь-які свідчення, пославшись на 63 статтю Конституції.

Які статки має Мураєв

Найсвіжішою декларацією Мураєва, яку ми знайшли, виявилася та, що була подана у 2019 році. Тоді він вказав, що має квартиру у Харкові площею 170 кв.м, право на безоплатне користування готельним номером у Києві. Пересувається він на Lexus LX 570.

Політик декларував карабін Blaser Attache, годинники Rolex та Harry Winston та багато телекомунікаційної техніки з обладнанням.

Станом на 2019 рік у нього були чималі заощадження. Однак в банках він тримав меншу частину – всього 3985 гривень та 281 євро. А ось з готівкою ситуація цікавіша. Вказано, що він мав 10 мільйонів гривень, два мільйони доларів та мільйон євро.

Фото: Facebook Євгена Мураєва та Катерини Гордієнко

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme