Іран допустить українців до вивчення чорних скриньок літака МАУ

Управління цивільної авіації Ірану самостійно вивчатиме бортові самописці з літака Boeing-737-800 української компанії "Міжнародні авіалінії України", що розбився в Ірані

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Mehr.

За його словами, згідно з міжнародними правилами, чорні скриньки має вивчати країна, на території якої сталася катастрофа. Однак українська сторона зможе слідкувати за цим процесом, додав Абедзаде.

"Причина аварії не буде розкрита та оголошена, поки не будуть вивчені чорні скриньки", – сказав він.

Також чиновник розповів, що пілоти літака не зв’язувалися з диспетчерами на землі й не повідомляли про будь-які проблеми.

Нагадаємо, дещо раніше МАУ оприлюднила список пасажирів, а також імена членів екіпажу, що загинули під час авіакатастрофи Boeing-737 в Ірані.

Довідка: У середу, 8 січня, невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явились фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. Також, за дорученням президента України Володимира Зеленського, при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України було створено оперативний штаб у зв'язку з трагедією.

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей.

Слід зазначити, що серед загиблих, – люди з різних країн. 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

Відомо, що вже було знайдено обидва бортові самописця з Boeing-737, який виконував трагічний рейс, однак Іран не хоче віддавати "чорні скриньки" ані Україні, ані компанії Boeing.

Також повідомлялося, що міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час телефонної розмови з очільником МЗС Ірану Джавадом Заріфом домовилися координувати дії слідчих груп обох країн для з'ясування причини аварії українського літака Boeing 737 в Тегерані.

Водночас прем'єр-міністр України Олексій Гончарук відмовився називати причини або ж ймовірні версії авіакатастрофи літака МАУ в Ірані до завершення розслідування.

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Хто загинув і що сталося: Офіційні дані про падіння українського літака в Тегерані

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme