Інтерпол оголосить Онищенка в розшук за місяць, - НАБУ

Керівництво Національного антикорупційного бюро запевняє, що рішення Інтерполу про оголошення Онищенка в розшук буде протягом місяця
Depo.Влада
18 жовтня 2016 17:12
ФОТО: depo.ua

Оголошення Олександра Онищенка в міжнародний розшук значно прискорить процес його екстрадиції, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

За українським законодавством для початку процедури екстрадиції громадянина, який перебуває на території іншої держави, має бути рішення суду про тримання особи під вартою, 

Таке рішення суд приймає у присутності підозрюваного в залі засідань, що в разі нардепа Олександра Онищенка, який знаходиться за межами України, поки технічно неможливо. За таких обставин необхідно оголошення нардепа в міжнародний розшук для затримання і обрання йому запобіжного заходу. НАБУ 10 серпня надало Українському бюро Інтерполу всі необхідні документи, а також пояснення, що підтверджують відсутність політичних мотивів кримінального переслідування підозрюваного.

Рішення про оголошення в міжнародний розшук, у разі Олександра Онищенка, як народного депутата, приймає комісія з контролю за файлами Інтерполу. Засідання, на якому розглядалося це питання, відбулося минулого тижня. Тому рішення повинні повідомити протягом 30 днів.

Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними,  у результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 фігурантів "газової справи", в якій проходить і нардеп Онищенко.    

Сам нардеп вже отримав посвідку проживання у Лондоні, де готовий до суду з українськими правоохоронцями

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада