Імітація заради піару. Хто і що виграє завдяки провалу подань Луценка

Уже з наступного тижня всі основні політичні гравці в парламенті та за його межами вкотре заспівають про необхідність зняття депутатської недоторканності

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Імітація заради піару. Хто і що виграє з…

Регламентний комітет Ради спихнув на спікера Андрія Парубія чергове подання Генпрокуратури. Мовляв, подання у якому Лозового підозрюють у завданні державі збитків на суму 1,8 млн грн. шляхом умисного ухилення від сплати податків та зборів, є "недостатньо обґрунтованим". Стає очевидним: ще три нардепи - Максим Поляков, Борислав Розенблат і Михайло Добкін – повторять шлях попередників. А у сесійній залі голосів за знаття недоторканості з нинішніх фігурантів подань ГПУ просто не вистачить. Ну, хіба, "під ніж" піде Добкін. Але в підсумку свій зиск отримають всі учасники цієї історії. І навіть Добкін, який зможе довести невинуватість у суді, адже претензії до нього схожі до претензій до Олеся Довгого. "Цноту" якого Рада, вочевидь, врятує.

Ґешефт недоторканних нардепів зрозумілий: їм залишать імунітет. Зиск Луценка полягає в тому, що тепер він зможе говорити: Генеральна прокуратура зробила все, але депутати показали своє справжнє нутро. Наразі дійсно виглядає так, наче регламентний комітет і фігуранти подань від ГПУ відверто глузують над Холодницьким і Луценком. Проте не варто забувати, що вже за кілька тижнів виборець забуде про сварки Луценка з Павлом Пинзеником та закиди Лозового на адресу Генпрокурора у сумнівних прибутках. У виборця – коротка і вибіркова пам'ять: люди добре запам'ятають, що Верховна Рада провалила подання на "корупціонерів". І байдуже, що їхні прізвища не кожен і згадає.

У свою чергу, непогану тему для піару отримає і Банкова. Логіка проста: казус зі знаттям імунітету з цієї шістки доводить, що треба відміняти недоторканність, і негайно. Можна очікувати, що вже на осінь у сесійну залу буде внесено відповідний законопроект. Власне, про це більш ніж прозоро натякав президент під час виступу на урочистостях з нагоди Дня Конституції. "Мій проект змін до Конституції готовий. Він вимагає політичної волі від народних депутатів – раз і назавжди урівняти себе в правах з громадянами України. Так само як ми зняли недоторканість з суддів. Я сподіваюся, що народні обранці в недалекому майбутньому ухвалять відповідні рішення. Адже серед них, напевно, немає жодного, хто б не обіцяв скасування цієї недоторканності в своїх виборчих програмах", - заявив Петро Порошенко.

Ці зміни перетворяться на справжнє поле бою. У першому читанні їх, скоріш за все, підтримають, далі документ піде в Конституційний суд. А там – або шах або ішак. Загалом же доля остаточного голосування видається сумнівною.

Свою вигоду отримають і ліцензовані борці з корупцією. Адже очільник Спеціалізованної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький подання зробив? Зробив. А чи були вони якісними – це вже питання політичних технологій. Інакше кажучи, хто оцінюватиме. Є гарна піар-"відмазка" і в НАБУ. Так, у справі Максима Полякова і Борислава Розенблата детективи спрацювали добре, зібравши докази. Утім, проблема полягає в тому, як вони їх здобули. Вже зараз Поляков говорить, що відео-та аудіозаписи були отримані незаконно. У Ситника ж це спростовують. І у випадку провалу голосування за зняття недоторканності з Розенблата й Полякова, у НАБУ з'явиться привід гучно вимагати змін до законодавства щодо дозволу проводити негласні слідчі дії. До цих вимог долучаться усілякі писані антикорупціонери. Он Мустафа Найем вже кличе народ у похід на Карфаген. Себто, на мітинг під Радою у день голосування за зняття недоторканності з фігурантів подань ГПУ. У підсумку - ефектна імітація роботи НАБУ перед своїми західними кураторами буде забезпечена.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme