Хто працює кротом Коломойського в Адміністрації Порошенка

Розмови навколо можливого позбавлення ліцензії каналу "1+1" зайвий раз підкреслили організаційну слабкість вертикалі Порошенка
Depo.Влада
14 вересня 2015 11:02
ФОТО: depo.ua
Хто працює кротом Коломойського в Адміністрації Порошенка
Хто працює кротом Коломойського в Адміністрації Порошенка

Приголомшливі викриття підступних планів Адміністрації президента Петра Порошенка, зроблені напередодні людьми Ігоря Коломойського, не лише псують імідж президентської політсили, але й дуже ускладнюють реалізацію цих самих планів, якщо, звісно, вони не лише страхи олігарха.

В суботу на з'їзді партії Коломойського "УКРОП" колишній одеський губернатор Ігор Палиця озвучив нові серйозні звинувачення на адресу президента Порошенка, виставивши того мало не тираном і душителем свободи слова. За словами Палиці, Адміністрація президента дала вказівку шукати привід для закриття телеканалу Коломойського "1+1". Мовляв, на плюсах говорять правду, тільки правду і нічого крім правди, що не подобається Петру Олексійовичу, тому у відомстві Ложкіна виношують підступні замисли та шукають привід для скасування ліцензії. Більше того, за словами Палиці, репресії торкнуться і особисто нового головного правдоруба "плюсів" Савіка Шустера, якого нібито розпорядилися взагалі не пускати в Україну.

Звісно, все це може бути лише витвором уяви людей Коломойського і тоді, пошумівши якийсь час в соцмережах, про звинувачення досить швидко забудуть, якщо Шустер і далі виходитиме в ефір на "плюсах" з території України.

Якщо ж гіпотетично припустити, що в Адміністрації президента і справді виношують подібні плани, то Коломойський грамотно зіграв на випередження, і тепер будь-які дії навколо ліцензії "1+1" та пана Шустера персонально сприйматимуться уже як репресії проти Коломойського. І в цьому випадку виникає питання, а чи здатні взагалі в команді президента надійно утаємничувати будь-які свої плани від Коломойського? Питання це здається риторичним.

Візьмемо наприклад Дніпропетровську облдержадміністрацію. Після відставки Коломойського її очолив Валентин Різниченко - родич голови АП Ложкіна та ще й менеджер з його команди, отже людина стовідсотково віддана Порошенку. І в той же час заступниками Різниченка продовжують працювати люди, що працювали в команді Коломойського, наприклад Олег Кужман. Але на Дніпропетровщині взагалі складно приховати від Коломойського будь-що, але і в президентській фракції у парламенті, навіть після гучних виходів Бориса Філатова, Віталія Купрія, Андрія Денисенка та інших, залишається достатньо людей, пов'язаних з Ігорем Валерійовичем, наприклад Олександр Шевченко (він, правда, сьогодні зі скандалом заявив про вихід з фракції), Тарас Батенко та інші. Та й взагалі Блок Петра Порошенка в плані монолітності мабуть найслабша фракція українського парламенту, тому сподіватися, що будь-яка інформація обговорювана на фракції не вийде за її межі дещо наївно.

Як бачимо, звичка Коломойського розкладати яйця в усі кошики, забезпечила його потужним ресурсом "кротів" та "козачків" майже на всіх рівнях президентської вертикалі влади, що і дозволяє йому "перегравати" опонентів, граючи на випередження. Як би там не було насправді з планами навколо позбавлення ліцензії "1+1", але певна організаційна слабкість команди президента досить очевидна, і на Банковій мусять брати це до уваги у своїх політичних розрахунках.