Проект Притула: На які плани Банкової натякає підтримка "Справедливістю" закону про олігархів

Частина депутатів "Голосу", що збунтувалася проти Кіри Рудик і Ярослава Железняка, звинуватила їх у співпраці з Банковою. А учора саме обвинувачі підтримали президентський закон про олігархів. За інформацією наших джерел, це може бути багатоходівка, мета якої - створення нового політичного проекту
 

Політичний оглядач
Проект Притула: На які плани Банкової на…
фото: facebook Сергія Притули

Одинадцять "голосят"  - ті, які входять у міжфракційне об’єднання "Справедливість", із 18 присутніх в залі членів фракції "Голосу" проголосували за антиолігархічний закон Володимира Зеленського. Всього цей документ підтримало 279 депутатів, тобто, і без цих 11 він проходив. Навіщо ж тоді їм було свідомо наражатися на такий скандал?

Частково це прояснюють події, які розгорівся після голосування. Голова фракції "Голос" Ярослав Железняк звинуватив колег у змові з владою. "Я сподіваюсь, що після цього ні в кого не буде сумнівів, що Роман Лозинський, Олександра Устинова, Юлія Клименко, Ярослав Юрчишин, Галина Васильченко, Наталія Піпа та інші колеги, які входять до МФО "Справедливість", зараз представляють фактично владу, які спокусилися на якісь плюшки, напевно, влади, якісь посади. І зараз ми побачимо як вони далі удаватимуть, що це була їхня принципова позиція", - наголосив він. І звинуватив двох – Васильченко і Піпу – в отриманні 20 млн на їхні мажоритарні округи. Железняку відповіла Устинова: "Голос" обіцяв виборцям боротьбу з олігархами, тому вони не мали права не голосувати за цей закон.

Однак існує припущення, що в цій ситуації і Железняк, і представники супротивної сторони не кажуть всієї правди. Адже, як підрахували в Комітеті виборців України, за два роки роботи нинішнього складу Верховної Ради "слуги" більшість законів проголосували спільно з депутатською групою "Довіра" і фракцією "Голос". Тобто, зі "слугами" голосувала і вся фракція, і кожна з ворогуючих її частин. За гроші вони це робили, чи просто на одній хвилі з монобільшовиками – вже нюанси.

Цікавіше зараз інше. Як повідомляють джерела Depo.ua, учорашня поведінка МФО "Справедливість" може бути пов'язана з тим, що у Банковій на цих депутатів є плани як на групу підтримки Сергія Притули. За нашими даними, скоро мають початися або вже тривають переговори представників влади з Притулою, якого на Банковій бачать як ще одного несистемного політика, що може відібрати в опозиції частину націонал-патріотичних виборців.Тут варто згадати, що Притула на минулорічних мерських виборах у Києві посів 3-є місце, отримавши 7,87%. Це гарний показник. Але окрім того, багато в чому завдяки його імені, до Київради потрапила і партія "Голос".   

На підтвердження цієї версії може свідчити і те, що Притулі стали заміряти соціологію. Так, в одному з недавніх опитувань, проведених групою "Рейтинг" (експерти зауважують, що цифри, які оприлюднюють останнім часом ці соціологи, виставляють президента і його команду у гарному світлі), є "умовна партія Притули", і не просто є, а у неї вже 3,2%. Звідки, якщо самої партії немає? Напрошується відповідь, що робляться заміри, наскільки такий проект здатний злетіти. Пізнаваність Притули як телезірки дуже висока, його також добре знають як волонтера. А якщо врахувати, що український виборець находиться в постійному пошуку нового фаворита, Притула - це цілком дієздатний політичний проект.

Про наміри створити свою партію говорить і він сам. Днями шоумен гостював на Волині, де під час зустрічі з місцевою громадськістю, переважно молоддю, заявив, що формує нову політсилу, аби взяти участь в наступних парламентських виборах. "Я їжджу по Україні, аби спонукати людей йти в політику. Я приступив до формування нової політсили і за кілька років візьму участь в парламентських виборах. І зараз шукаю людей в регіонах", – цитує Притулу одне із місцевих видань.

Чому подібна політична сила може бути вигідна президентському Офісу, і чому депутати "Голосу", які симпатизують Притулі, підтримали вчора закон про олігархів? Спочатку про останніх. Чвари в "Голосі" негативно впливають не лише на долю цього політпроекту, а й на пов'язаних з ним депутатів. Тому для них може бути байдуже з якої вони "голосової зв’язки", подальші перспективи в політиці, очевидно, все менше пов’язуються з їх нинішньою партією. І ті, хто побив горщики з теперішніми лідерами "Голосу", цілком можуть стати пліч-о-пліч з Притулою. В його новій політсилі. Тож якщо Банкова справді цікавиться співробітництвом з Притулою, а Притула - співробітництвом з Банковою, вчорашнє голосування виглядає зрозумілішим.

Навіщо "умовна партія Притули" Офісу Президента? Їй по силах забрати в опозиції частину націонал-патріотичних виборців, тих, кому неприємно голосувати за "слуг", і вже не хочеться за "ЄС". Є й ще один плюс: ні Притула, ні "умовні партійці", серед яких, можливо, опиняться нинішні нардепи зі "Справедливості", а ще кілька років тому -  громадські активісти з грантових організацій, скоріш за все не будуть агресивно критикувати Зеленського і його команду. Це цілком вкладається в образ "конструктивної опозиції". Яка, потрапивши до парламенту, мабуть, голосуватиме з президентською фракцією не менш часто, аніж зараз це робить "Голос". 

І, останнє. Якщо у націонал-патріотичній ідеологічній ніші у влади є сильні на перспективу фігури, такі як Притула, то чи сприятиме ОП появі подібних лідерів і у "ватній" ніші? Коли ні, тоді це виглядатиме так, що навмисно  дробиться саме проукраїнський і прозахідний електорат. 

Читайте також: Не в останню осінь: Хто і як рятуватиме розколотий "Голос"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme