Гриневич розповіла про прогрес у мовному питанні з Угорщиною

Міністерство освіти і науки України та угорська громада спільно працюватимуть над розробкою держстандартів і типових програм та планують подальшу роботу над проектом закону Про загальну середню освіту

Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілії Гриневич на зустрічі з представниками угорської громади, що проживає в Україні, 5 червня 2018 року, передає Depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

"Я дуже рада, що сьогодні ми змогли таки зібратися та конструктивно поговорити про всі необхідні для наших дітей рішення. Це демонструє, що ми все ж здатні продуктивно співпрацювати та доходити до спільних рішень, які необхідні для забезпечення прав наших дітей та розвитку усієї нашої держави та національних громад зокрема", – зазначила Гриневич.

Основний акцент переговорів було зроблено на уточненні позицій щодо плану імплементації статті 7 Закон Про освіту, вдосконалення методик для вивчення української мови, розроблення нових стандартів та підручників, що передбачається зробити в межах перехідного періоду до повноцінної імплементації мовної статті.

У свою чергу народний депутат Василь Брензович, що є представником угорської громади у Верховній Раді України розповів, що уряд подав до Верховної Ради проект Закону 8046, що передбачає видовження перехідного періоду до 2023 року.

"Ми погоджуємося, що ця пролонгація є правильна з педагогічної точки зору, але для нас також важливо що саме відбуватиметься у цей перехідний період та наскільки якісно він буде організований", – наголосив Брензович.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року уряд Угорщини заявив, що не відступиться від намірів блокувати інтеграцію України в ЄС і НАТО, якщо Київ не піде на зміну закону про освіту.

2 грудня 2017 року МЗС України заявив, що Україна не сприйматиме шантажу та не відмовиться від мовної станні закону про освіту.

Німеччина та ще 10 країн НАТО, у свою чергу, висловили протест у зв'язку з діями Угорщини щодо блокування євроінтеграції України.

9 лютого Будапешт удруге заблокував міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

20 березня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив про намір заблокувати участь Президента України Петра Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі у липні 2018-го року.

23 квітня Угорщина знову заблокувала Комісію Україна-НАТО.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme