ГПУ повторно попросить Іспанію видати Колобова

Генпрокуратура України чекає на офіційну відповідь іспанських правоохоронців щодо екстрадиції екс-міністра фінансів Юрія Колобова і збирається повторно направити в Іспанію відповідний запит з оновленим пакетом документів
Depo.Влада
28 січня 2016 10:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив начальник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, коментуючи "Укрінформу" рішення Національної судової палати Іспанії стосовно невидачі колишнього міністра через недостатнє розслідування справи в Україні, передає depo.ua.

"Ми надіслали пакет документів, який передбачений міжнародними договорами: повідомлення про підозру, документи про арешт і клопотання про екстрадицію Колобова. Інших документів іспанська сторона не вимагала. Сама справа ними розглядалася з березня місяця. За 10 місяців слідство просунулося у зборі доказів, але правоохоронці Іспанії не просили надати додаткові докази", - сказав Горбатюк.

За його словами, іспанські правоохоронці також не відповіли на запит ГПУ про причини затримки екстрадиції Колобова.

"Ми надіслали запит, що тривалий час немає відповіді на клопотання про екстрадицію, і просили повідомити, як розвивається справа, чи щось від нас потрібно. Відповіді немає. Це, на жаль, відбувається неодноразово в практиці міжнародно-правового співробітництва. Ми можемо тільки чекати, а не кричати і бити в барабани, що вони нас ігнорують", - зазначив слідчий.

За словами Горбатюка, українське слідство повторно направить пакет документів в Іспанію після отримання офіційної відповіді про відмову в екстрадиції Колобова.

"На наше клопотання про екстрадицію вони обов’язково нададуть своє рішення. Ми подивимося, чого їм бракує, і направляємо запит повторно", - пообіцяв начальник Управління спецрозслідувань ГПУ.

Нагадаємо, що Колобов, як і екс-президент-втікач Віктор Янукович, зокрема, підозрюється в причетності до розкрадання коштів під час продажу "Укртелекому".

За версією слідства, Колобов спільно з іншими українськими чиновниками організував і забезпечив випуск облігацій зовнішньої держпозики на $3 млрд за допомогою Фонду національного добробуту Росії.

Колобов був затриманий у березні 2015 року в Іспанії. ГПУ подала запит на його екстрадицію.

Згодом Генеральна прокуратура України запобігла звільненню з-під варти в Іспанії Колобова через підробний лист, який надали його адвокати.

Нарпикінці січня адвокати Колобова повідомили, що іспанський суд відмовив Україні в екстрадиції екс-міністра

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад