Грицак розповів про нахабність членів місії ООН, яка шукала "секретні в'язниці"

Глава СБУ Василь Грицак звинуватив місію ООН з прав людини, яка нещодавно перебувала в Україна, у нахабній поведінці
Depo.Влада
22 червня 2016 11:47
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в інтерв'ю Ліга.net, передає depo.ua.

"Від нас вимагають - відкрийте нам ці двері, пустіть нас сюди, відкрийте горище, відкрийте підвал, відкрийте тут. Я дав повний доступ до місць, де ми утримуємо людей. Абсолютно повний доступ.

Звичайно, треба бути відвертими. Є наші відділення, де працюють наші оперативники. Неможливо взяти терориста в АТО і відразу доставити в київське СІЗО - його везуть до найближчого відділення, опитують, а потім передають далі. Ціла процедура: купа паперів, підозра, санкція суду, СІЗО", - розповідає глава СБУ.

"Але ось приїздить група іноземців - 14 осіб: пустіть нас всюди. Ну, як це - скрізь? Ми їм пояснюємо, що, хлопці, так, ви отримали мандат на всі місця, де можуть утримуватися люди, а не заходити в кожну кімнату, в яку вам захочеться", - обурюється Грицак.

Він також відзначив очевидну наявність "російського сліду" у розкручуванні скандалу з місією ООН у медіа.

"Мені здається, що російський слід в розкручуванні в медіа цієї історії простежується очевидний. Адже ніхто не сурмить, що співробітників ООН в принципі не пустили до Луганська. А чому б не поїхати в Горлівку? Я звідти особисто забирав людей. І там до сих пір сидять наші заручники, наприклад, в підвалі Артемвугілля. СБУ відомі місця утримування більше 50 наших громадян з 113. ласка, їдьте, подивіться. Але не їдуть", - сказав Грицак.

"Ми не відмовляємося. Ми відкриті. Але не можна іноземцю просто взяти і зайти на режимний об'єкт СБУ. Це заборонено законом. Повинна бути дотримана процедура. Вони цього не зрозуміли і вимагали пропустити в цю хвилину і всюди. Ми дамо доступ туди, куди захочуть - але на режимних об'єктах тільки в супроводі і з дотриманням вимог інформаційної безпеки", - пояснив глава спецслужби.

Нагадаємо, 25 травня делегація підкомітету ООН з питань запобігання катуванням звинуватила Україну у відмові у повному доступі до місць позбавлення волі.

Члени підкомітету були змушені перервати свою поїздку Україною, оскільки їм відмовили в доступі до деяких місць позбавлення волі або тимчасового утримання людей під вартою, підпорядкованих Службі безпеки України.

26 травня СБУ не допустила місію підкомітету ООН з попередження катувань у свої управління в Маріуполі і Краматорську через присутність у її складі росіянина.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада