Делегація ООН заявила, що СБУ перешкоджає її роботі і поїхала з України

Делегація підкомітету ООН із запобігання катувань призупинила свій візит до України після того, як їй було відмовлено у доступі до місць у декількох районах країни, де, за її підозрою, працівники СБУ можуть незаконно утримувати людей
Depo.Влада
25 травня 2016 23:44
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Центр інформації про права людини".

"Ця відмова в доступі є порушенням зобов'язань України як держави-учасниці Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань. Через це ми не змогли відвідати деякі місця, про які ми чули численні і серйозні звинувачення у затриманні людей і можливому застосуванні тортур або жорстокого поводження", - відзначив керівник делегації Малкольм Еванс.

Тож, делегація заявила, що візит, котрий розпочався 19 травня і мав закінчитися 26 травня, було вирішено припинити через неможливість повністю виконати програму візиту.

Зауважимо, делегація ППК мала оцінити виконання рекомендацій, наданих після здійснення першого візиту в 2011 році.

Відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань, делегації Підкомітету ООН з попередження катувань (ППК) мають відвідувати всі держави, що є учасниками протоколу, і можуть здійснювати візити до будь-яких місць несвободи без попередження.

Це другий випадок, коли делегація ППК припиняє свій візит. Таке трапляється у разі, якщо відсутність співпраці з боку держави-учасниці перешкоджає делегації виконувати обов’язки, надані їй мандатом протоколу.

До складу делегації ППК до України увійшли: Малкольм Еванс (Британія), Марі Амос (Естонія), Джун Карідад Пагадуан Лопес (Філіппіни) та Віктор Захарія (Молдова).

Більше новин політики читайте на Depo.Влада