Кого шантажує Фірташ своїми "таємницями полішенеля" про Кличка та Порошенка

Для українців все, що розповідає Фірташ не новина і, швидш за все, вони забуть про ці сенсації через два дні. А от люди, які хочуть перевдягнути Фірташа у помаранчевий комбінізон, мають дещо нервуватися

Кого шантажує Фірташ своїми "таємницями…

Ну, можливо Фірташу після екстрадиції в США і не загрожує помаранчевий комбінезон, але американська тюрма все ж тюрма, а не комфортабельна Австрія, якою він пересувається, як йому заманеться. Крім того, американська Феміда на відміну від автрійської суттєво може потрусити бізнес Фірташа. Тобто якщо ФБР отримає Фірташа, то це буде для нього неприємний поворот.

І ось Фірташ на суді вирішив раптово поговорити про свої українські справи. При чому про ті, про які ще у травні минулого року говорив натяками. І повідав цікаві речі - по-перше, він фінансував Кличка з 2012 року, коли той пішов у велику політику, а, по-друге, зустрічався з тим таки Кличком та Порошенком перед президентськими виборами 2014 року, але для чого - поки мовчок. Присутнім при цьому був давній знайомий Кличка Льовочкін, що останній і підтвердив на суді. Що ми, власне, з цього не знали? Про горезвісну минулорічну зустріч у Відні тоді не говорив тільки лінивий, а Фірташ натяками її підтверджував. Не заперечував її і Кличко. Правда, Віталій Володимирович говорив, що вона була випадкова. Далі. Ми не знали, що Льовочкін друг Кличка і що "газовики" ймовірно його фінансують, щоб отримати в 2012 році опозиційну противагу Яценюку? Про це теж давно говорили. Чи домовлялися у Відні про те, що Кличко відмовиться від балотування в президенти на користь Порошенка? Про це говорили, але цього Фірташ поки не підтвердив.

Що ми маємо в сухому залишку від одкровень Фірташа? Нічого. Звісно, Кличко та Порошенко усе заперечать. Кличка можливо допитає прокуратура (до речі, це на руку Порошенку, який давно хотів би позбутися такого недоговороздатного союзника як Кличко і може використати цей момент для тиску на нього) і теж традиційно нічого не з'ясує. Українці поговорять кілька днів про те, що всі поілтики "г" і забудуть про одкровення Фірташа. Цього не може не розуміти сам Фірташ, бізнес якого зараз вбивають в Україні в ході вибіркової деолігархізації. Для чого ж Фірташ усе це розповів?

А для того, щоб понервувалися американці, які так його домагаються. Зараз американський політикум єдиний в своєму бажанні бачити при владі в Україні тих, хто є - Порошенко, Яценюк і навіть Кличко, який нещодавно так картинно прогулювався з самою Вікторією Нуланд. Чому американці мають нервуватися? А тому що, по-перше, з їхніми уявленнями про компромат політик, якого підтримував фінансово "газовий мафіозі" мав би застрелитися чи сісти в тюрму. Ну, не вкладається американцям в голові, що в Україні такий політик спокійно продовжуватиме свою кар'єру. А по-друге, нинішня адміністрація в США боїться не стільки українського електорату, скільки свого, якому треба гарно подати - ось Нуланд прогулюється з утриманцем "газового мафіозі", до якого на відвідини у Відень прилітав нинішній президент України перед тим, як його обрали. Даруйте, спитають американці - ми кого в цій Україні при владі підтримуємо?

А тепер найголовніше. Чи залишилося у Фірташа ще щось в загашнику? Ну, наприклад, одкровення на тему "Я та Яценюк" чи "Я дав Кличку стільки-то грошей, щоб він відмовився від президентства на користь Порошенка, який при цій купівлі-продажу був присутній". І це найголовніший козир Фірташа. Американцям навряд чи сподобаються наступні серії. Зрештою, як і українцям. І важко сказати у кого - у перших чи других - є більше можливостей і бажання щось змінити.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"