Льовочкін відбілював Фірташа на суді у Відні і підтвердив таємну розмову з Порошенком

На засіданні Земельного суду у Відні народний депутат від "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін заявив, що бізнесмен-оліграх Дмитро Фірташ начебто радив екс-президенту України Віктору Януковичу прийняти інше рішення щодо Угоди про асоціацію між Україною і ЄС
Depo.Влада
30 квітня 2015 20:26
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Сегодня".

"Фірташ не вплинув на рішення Януковича восени 2013 року. Він послідовно виступав за інтеграцію України в ЄС, але з урахуванням збереження хороших відносин з Росією. У конкретному випадку Янукович не почув Фірташа", - сказав Льовочкін.

Він також зазначив, що підтримка Дмитра Фірташа мала дуже велике значення для Віктора Януковича на виборах президента в 2010 році.

"До його слів прислухався бізнес, Янукович тоді виглядав краще Тимошенко. Канали (Фірташа), природно, могли надавати підтримку одному з кандидатів, даючи йому можливість більш чітко і детально розповідати свою програму", - сказав депутат.

Адвокат також запитав у Сергія Льовочкіна про те, чи проводилася в 2014 році у Відні зустріч між Петром Порошенком, Віталієм Кличком і Дмитром Фірташем.

"Так. Я там був", - відповів опозиціонер.

Однак він зазначив, що є усна угода про нерозголошення предмета розмов.

На думку Льовочкіна, Фірташ вважав, що перемога кандидата в президенти в першому турі може вивести ситуацію з кризи. Також Льовочкін підтвердив, що Кличко поступився на виборах на користь Порошенка.

Крім того, суддя поцікавився у депутата про роль США. Льовочкін у відповідь розповів, що у нього були зустрічі з представниками американського дипломатичного корпусу в Україні.

"Я часто чув прізвище Яценюк, воно було в пріоритеті порівняно з Кличком", - заявив Льовочкін.

Нагадаємо, що під час судового засідання Фірташ  зізнався, що проводив таємні переговори з Петром Порошенком і Віталієм Кличком щодо їх підтримки на виборах президента і мера Києва

Довідка. суд у Відні має винести вирок щодо екстрадиції до США українського бізнесмена та голови Федерації роботодавців України Дмитра Фірташа, якого ФБР звинувачує в корупції. Український бізнесмен був заарештований у Відні за запитом ФБР в травні 2014 року.

За даними слідства, Фірташ вів переговори з індійськими чиновниками і віддавав розпорядження про виділення їм коштів в обмін на преференції у наданні дозвільних документів. Також за його вказівкою, як стверджується, підробляли документи на передачу цих грошей з метою маскування незаконних виплат під звичайні комерційні платежі. В Австрії відкритих судових справ проти Фірташа немає.