Фігуранта "рюкзакової справи" Чеботаря відпустили за кордон

Солом'янський суд скасував низку додаткових обов'язків колишньому заступнику міністра внутрішніх справ Сергію Чеботарю, який є підозрюваним у розтраті 14,5 млн грн на закупівлі рюкзаків для МВС

Про це йдеться в ухвалі суду від 20 лютого, передає Depo.ua з посиланням на "Судовий репортер".

Суд скасував обов'язки повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи і здавати на зберігання до Державної міграційної служби України документи для виїзду за кордон.

Про таке суд попросив адвокат Чеботаря, зазначивши, що обов'язки є надто суворими, недоцільними і створюють загрозу здоров'ю та життю його підзахисного.

Суд дізнався, що Чеботар страждає на тяжкі захворювання, через онкологію в нього видалено частину шлунку, а в серце вживлений кардіостимулятор. Ці хвороби існують на фоні цукрового діабету II типу та гіпертонічної хвороби III стадії. За станом здоров'я, екс-чиновник отримав інвалідність.

Захист повідомив, що Чеботар потребує лікування, яке не може отримати в Україні і змушений лікуватися за кордоном, у клініці Шаріте (Німеччина), де йому було зроблено операцію та де він проходив післяопераційне лікування.

На підтвердження цього суду надано висновок ДУ "Національний інститут раку" від 09.01.2018, де зазначено, що в зв'язку зі станом пацієнта, наявністю супутніх захворювань, а також через особливості лікування основного захворювання, Чеботарю рекомендовані діагностика та лікування в центрі Шаріте (Німеччина) для подальших етапів лікування. Аналогічну рекомендацію містить і довідка ДУ "НПМЦДКК" від 29.12.2017, у якій зазначено: "У зв'язку зі станом здоров'я пацієнта, основним захворюванням, пацієнту показана госпіталізація в багатопрофільну установу, Центр Шаріте, Німеччина для надання наступного етапу лікування".

9 січня 2018 року Сергій Чеботар отримав запрошення на подальшу діагностику та лікування в клініці Шаріте.

Суд узяв до уваги, що наразі зауваження до процесуальної поведінки Чеботаря відсутні. Він вчасно прибуває на слідчі дії та бере в них активну участь.

Також враховано, що Чеботар протягом тривалого часу не працює, а тому не має можливості впливати на кримінальне провадження. Також суддя зазначив, що підозрюваний не має за кордоном житла, банківських рахунків, близьких родичів. Його дружина і донька з сім'єю постійно проживають в Україні, а через важку онкологічну хворобу дружина Чеботаря потребує постійного догляду. Все це переконало суддю, що Чеботар має міцні соціальні зв'язки і обов'язково повернеться в Україну.

Нагадаємо, що 31 жовтня в Харкові детективи НАБУ затримали сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова у так званій "рюкзачній справі" за підозрою у причетності до махінацій із закупкою рюказків для Нацгвардії.

Того ж дня НАБУ повідомило про підозру синові Авакова та екс-заступнику міністра МВС Сергію Чеботарю.

1 листопада Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова-молодшого під особисте зобов'язання з необхідністю носіння електронного браслета і прибути в правоохоронні органи при першій необхідності. Він обрав запобіжний захід й екс-заступнику глави МВС Сергію Чеботарю також у вигляді особистого зобов'язання. На тих же умовах суд відпустив і третього фігуранта "справи рюкзаків" - керівника IТ-компанії Turboseo Володимира Литвина.

8 листопада Солом'янський районний суд Києва арештував нерухомість Олександра Авакова і Сергія Чеботаря.

Довідка: У лютому 2015 року МВС уклало договори з ТОВ "Дніпровенд" на 5 тис. рюкзаків вартістю 14,49 тис. грн та ФОП "Плигачов" на 1 тис. рюкзаків вартістю 2, 1 млн грн.

У червні 2015 року журналіст Роман Бочкала оприлюднив розслідування про те, що рюкзаки придбано через підприємства, підконтрольні міністру МВС Арсену Авакову. Проте сам Аваков заявив, що не причетний до закупівлі рюкзаків.

У липні 2015 року ГПУ відкрила кримінальне провадження за цим фактом, а у квітні 2016 року передала справу Національному антикорупційному бюро.

29 серпня 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав законними дії посадових осіб МВС при закупівлі в лютому 2015 року так званих "рюкзаків Авакова" і відмовив позивачеві у скасуванні результатів відповідних конкурсних торгів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme