Джемілєв про арешт в. о. глави меджлісу: Розправа триває

Арешт Слідчим комітетом РФ по Республіці Крим заступника голови меджлісу кримськотатарського народу, а нині в. о. глави меджлісу Ахтема Чийгоза є розправою окупаційної влади над меджлісом, вважає лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв
Depo.Влада
29 січня 2015 16:21
ФОТО: depo.ua
Джемілєв про арешт в. о. глави меджлісу: Розправа триває
Джемілєв про арешт в. о. глави меджлісу: Розправа триває

Про це він повідомив depo.ua.

«Окупаційна влада робить взагалі такі абсурдні речі, навіть не знаєш як коментувати. Ці події (мітинг перед Верховною Радою Криму 26 лютого 2014 року) відбувалися ще до того, як Крим був оголошений частиною Російської Федерації», - зазначив Джемілєв.

За його словами, Ахтем Чийгоз виконував у Криму обов'язки голови меджлісу, оскільки голові меджлісу Рефату Чубарову заборонений в'їзд на територію Криму.

«Таким чином, вони, мабуть, і далі будуть розправлятися з меджлісом кримськотатарського народу», - зазначив Джемілєв.

Він нагадав, що 26 лютого 2014 року проросійськими організаціями був організований мітинг з вимогою до Верховної Ради автономії звернутися до президента РФ щодо необхідності приєднання Криму до Росії.

«У відповідь кримські татари зібрали ще більше людей і відкинули їх від Верховної Ради. На наступний день почалося з «зеленими чоловічками». Мабуть, зараз кримська влада хоче якось помститися за ту поразку і приниження, яких вони зазнали 26 лютого. Абсурдність проста й очевидна, тому що мітинг був з обох сторін. А якщо говорити про заворушення, то вони були розпочаті саме сепаратистами біля стін ВР АРК, а кримські татари їм протидіяли», - зазначив народний депутат.

За його словами, сьогодні основна опірна сила окупаційній владі - це кримські татари і меджліс кримськотатарського народу.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні співробітники Головного управління Слідчого комітету РФ у Криму затримали Ахтема Чийгоза за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях.

У СК стверджують, що тоді «невідомі проти волі міліції стали закликати присутніх осіб кримськотатарської національності до непокори вимогам представників влади» (цитує по ТАСС).