В Криму затримали одного з лідерів меджлісу

Співробітники Головного управління Слідчого комітету РФ в Криму затримали одного з лідерів меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза за підозрою в організації та участі у масових заворушеннях
Depo.Влада
29 січня 2015 15:52
ФОТО: depo.ua
В Криму затримали одного з лідерів меджлісу
В Криму затримали одного з лідерів меджлісу

Про це повідомив офіційний представник СК РФ Володимир Маркін, передає ТАСС, передає depo.ua.

За даними ТАСС, йдеться про події 26 лютого 2014 року, коли біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим проходила демонстрація представників меджлісу. В СК стверджують, що «тоді невідомі проти волі міліції стали закликати присутніх осіб кримськотатарської національності до непокори вимогам представників влади» - цитується за ТАСС.

«Своїм прикладом протиправної поведінки стали спонукати присутніх до скоєння подібних дій, що призвело до виникнення масових заворушень, що супроводжувалися застосуванням насильства щодо представників руху «Русское Единство» та самооборони Республіки Крим, пошкодженням та знищенням майна», - цитує ТАСС слова Маркіна.

За даними російських слідчих, частина учасників акції прорвалися в будівлю Верховної Ради Автономної Республіки Крим, де пошкодила майно, заподіявши матеріальну шкоду в розмірі понад 600 тис. рублів.

Розслідування кримінальної справи триває.

Нагадаємо, що 26 лютого 2014 року, коли відбулися вказані події, Крим входив до складу України. Російська Федерація анексувала півострів за результатами референдуму 16 березня.