"Диктаторські закони Януковича "відпочивають": В "ЄС" прокоментували закон про дезінформацію

Законопроект про боротьбу із дезінформацією, який підготувало Міністерство культури, молоді та спорту України, не має аналогів у світі за рівнем запровадження обмежень в інформаційному просторі, а також відповідальності для журналістів, редакторів, блогерів та ЗМІ загалом

Про те, як подібні новації від нинішньої влади можуть працювати на практиці, у своєму відеоблозі розповіла народний депутат із фракції "Європейська Солідарність" Вікторія Сюмар, передає Depo.ua.

"Міністерство  культури, молоді і спорту розробило такий ключовий для себе законопроект, який раніше називався законом про дезінформацію, а тепер дуже хитро почали називати законом про право громадян на достовірну інформацію. Я просто хочу нагадати, що Конституція України дає українцям прав на інформацію загалом, вони вже самі мають право визначатися. Люди у нас розумні і напевно можуть зрозуміти, яка інформація є достовірною або недостовірною. Міністерство так не вважає, воно вважає українців очевидно дебілами, коли саме міністерство має забезпечити достовірність. Давайте розберемося, що в цьому законі є "достовірною" і "недостовірною" інформацією. Так от, недостовірна інформація  – це інформація не повна або перекручена. Давайте розглянемо, як це працює безпосередньо на прикладі", – наголосила Сюмар.

Вона пояснила, що дуже цікаві новації нас чекають у зв’язку з цим законопроектом щодо професії журналіста. Тепер журналісти будуть ділитися на "журналістів" і на "професійних журналістів". "Професійні журналісти" матимуть значно більше прав, але вони зобов’язані бути членами однієї асоціації.  Так от до журналістів міністерство визначає таку кількість вимог і пише, що журналісти просто зобов’язані їх виконувати. Наприклад, журналіст зобов’язаний доводити безпосередньо до керівника або особи, яка здійснює редакційний контроль, про можливість позовів та пред’явлення інших передбачених законом вимог у зв’язку з поширенням підготовленим ним матеріалів. Тобто, насправді журналіст має бути ще й юристом очевидно.

"Як на мене, цей законопроект – ідеальний інструмент для цензури. Я не знаю аналогів подібних документів. Я думаю, що закони "16 січня" – це "детский лепет на лужайке" порівняно з тим, що нам пропонують зараз. Я точно відповідально можу сказати, що ніде в світі таких норм не існує, вони були б надзвичайно радикально сприйняті, оскільки фактично  встановлюють заборону на слово і впроваджують блокування на надзвичайно високому рівні", – зазначила нардеп.

Нагадаємо, 20 січня Мінкульт показав проект закону про дезінформацію.

 

Читайте також: Цензура від Зеленського: Як Ткаченко і Бородянський хочуть саджати журналістів "за фейки"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme