Денісова їде в російську тюрму до Карпюка

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, яка нині перебуває на Росії, зараз їде до міста Владимир відвідати українського політв'язня Миколу Карпюка

Про це повідомила Денісова на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Зараз ми їдемо у місто Владимир, де тримається українець Микола Карпюк. Ми домовились ще в четвер про візит до Миколи Карпюка. Але сьогодні, коли повернулися з міста Саліхард, наше посольство отримало лист, що, нібито, вони не встигають погодити процедури згідно Консульської конвенції. Тому представники консульства не зможуть зустрітися з Миколою Карпюком. Поки там нічого не написано про мене як Уповноваженого. Тому ми їдемо і будемо подавати заяву згідно з ст. 89 п. 4 Кримінально-виконавчого кодексу РФ. На таких умовах російським законодавством передбачена можливість візиту до Миколи Карпюка", - написала Денісова.

Вона додала, що Росія затягує процес відвідання нею українських політв'язнів, які тримаються на території РФ.

Нагадаємо, 15 червня зранку Людмила Денісова приїхала в колонію, де утримують політв'язня Кремля Олега Сенцова, однак її не пустили до режисера і відмовилися надати хоч якусь інформацію про його стан здоров'я.

13 червня Денісова вирушила на Росію, щоб відвідати українських політв'язнів.

Довідка: Микола Карпюк перебуває в ув'язненні на Росії за звинуваченнями у злочинах під час під час Чеченської війни 1994–1995 років. Разом із ним був засуджений до ув'язнення ще один українець, Станіслав Клих.

26 травня 2016 року суд у російській республіці Чечні засудив громадян України Миколу Карпюка до 22,5 років, Станіслава Клиха – до 20 років позбавлення волі; у жовтні 2016 року Верховний суд Росії відхилив апеляцію Клиха і Карпюка на вирок.

Колегія присяжних у Верховному суді Чечні 19 травня 2016 року визнала українців винними в участі в бойових діях проти російських урядових військ під час Чеченської війни взимку 1994–1995 років, загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

Захист Карпюка і Клиха наполягав на знятті звинувачень у зв'язку із закінченням терміну давності за всіма інкримінованими статтями, адвокати вимагали припинити переслідування українців.

Карпюк і Клих заперечують свою провину і заявляють, що ніколи не були в Чечні, були захоплені російськими силовиками незаконно, а свідчення і признання були отримані російським слідством під тортурами.

Правозахисний центр "Меморіал" на Росії визнав їх політв'язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що засуджені в Росії Карпюк і Клих стали жертвами "пародії на правосуддя".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme