Союз юристів України вимагає припинити обмежувати права Умерова

Союзу юристів України закликає захистити права незаконно ув'язненого в окупованому Криму голови Меджлісу Ільми Умерова
Depo.Влада
6 вересня 2016 16:31
ФОТО: depo.ua

Заяву опублікував голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передає depo.ua.

Публікуємо текст заяви повністю.

"Заява
Союзу юристів України про захист прав заступника голови Меджліса кримськотатарського народу Ільмі Умерова
Союз юристів України стурбований затриманням і утриманням у психіатричній лікарні заступника голови Меджліса кримськотатарського народу І. Умерова.
Рідні І. Умерова, засоби масової інформації повідомляють про погіршення стану його здоров’я і відсутність належної медичної допомоги.
Це не можна оцінити інакше як порушення фундаментальних прав людини – на безпеку і життя.
Ми наполягаємо на безумовному доступі до І. Умерова представників міжнародних правозахисних організацій, звільненні його з ув’язнення, надання можливостей для кваліфікованого лікування.
Вважаємо за необхідне забезпечити І. Умерову реалізацію його права на неупереджене та об’єктивне розслідування його справи, надання його захисникам права реалізації своїх повноважень відповідно до міжнародних правових норм.
Голова Союзу юристів України С.Піскун
Київ, 05 серпня 2016 року".

Нагадаємо, 12 травня ФСБ по Криму порушила проти Умерова кримінальну справу за ст.280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Росії. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла ухвалу відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Ільмі Умерова помістили у дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

21 серпня стан здоров'я Умерова різко погіршився, адвокати заявили про звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ РФ щодо підзахисного.

Адвокат Марк Фейгін 29 серпня заявив, що у нього є ряд паперів на припинення психіатричної експертизи. Однак слідчий ФСБ відмовився відпускати в'язня.

Фейгін повідомив, що Умерова будуть тримати в психлікарні до 7 вересня.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада